Przebudowa drogi Różyniec–skrzyżowanie A4. Będą utrudnienia w ruchu

Przebudowa drogi Różyniec–skrzyżowanie A4. Będą utrudnienia w ruchu
fot. Krzysztof Gwizdała Między 11 a 13 kwietnia planowane jest rozpoczęcie robót budowlanych w pasie drogi gminnej nr 103548D – od skrzyżowania z drogą powiatową w Różyńcu do skrzyżowania z A4.
istotne.pl a4, inwestycja, różyniec, gmina gromadka

Z jezdni zostaną usunięte płyty żelbetowe, a na ich miejscu wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Przebudowa drogi gminnej nr 103548D wymaga całkowitego jej zamknięcia i poprowadzenia objazdów. Obszar inwestycji został podzielony na 4 etapy, przy całkowitym zamknięciu danego odcinka przebudowywanej drogi i wyznaczeniu trasy objazdu.

Informacje o terminach i kolejności wykonywania kolejnych etapów można będzie znaleźć na stronie internetowej Gminy Gromadka.

W tym czasie mogą wystąpić ograniczenia i utrudnienia w dojeździe samochodów do poszczególnych nieruchomości. – Naszym celem jest ograniczenie utrudnień w czasie budowy, ale nie jesteśmy ich w stanie całkowicie wyeliminować. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogi zaszła konieczność wyłączania z ruchu poszczególnych odcinków i wyznaczania objazdów. Szczególnie dotkliwe dla kierowców będzie zamknięcie pierwszego odcinka od skrzyżowania z droga powiatową od Różyńca do skrzyżowania za „pasem startowym” – mówią urzędnicy z Gminy Gromadka. I dodają: – Liczymy na wyrozumiałość i cierpliwość oraz przepraszamy za kłopoty związane z korzystaniem z objazdów.

Janusz Górny, Gmina Gromadka/ii