Poszukiwany 21-latek kradł kable, spowodował ponad 70-tys. straty

Poszukiwany 21-latek kradł kable, spowodował ponad 70-tys. straty
fot. www.sxc.hu (onur) Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie co najmniej kilkunastu przestępstw przeciwko mieniu.
istotne.pl policja, kradzież

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie kilkunastu czynów karalnych. Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany uprawiał swój proceder od stycznia 2015 roku do marca 2016 roku. W tym czasie wielokrotnie kradł kable telekomunikacyjne i światłowodowe. Łupem zatrzymanego padło także wyposażenie jednej ze skrzynek przy punkcie poboru opłat na autostradzie, czym spowodował straty w wysokości blisko 30 tysięcy złotych. Łączne straty spowodowane „działalnością” naszego krajana oszacowano na ponad 70 tysięcy złotych.

Podejrzanemu przedstawiono 14 zarzutów za kradzieże mienia. Mężczyzna przyznał się do winy. Wyjaśnił, że skradzione kable opalał, a zdobyty w ten sposób surowiec sprzedawał w różnych punktach skupu metali kolorowych.

Co więcej, okazało się, że 21-latek jest poszukiwany – ma do odbycia karę więzienia za inne przestępstwa przeciw mieniu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

KPP Bolesławiec/ii