Chrobry z Pucharem Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha

Chrobry z Pucharem Burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha
fot. GCKiS Nowogrodziec Jak co roku, w pierwszą niedzielę lutego rozegrano – już po raz 18 – Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nowogrodźca.
istotne.pl piłka nożna, robert relich, turniej, gckis nowogrodziec, halówka

Do udziału w zawodach, które miały miejsce w hali sportowej przy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu, zaproszono wszystkie kluby piłkarskie z terenu gminy Nowogrodziec. W turnieju wystartowało pięć drużyn: z Nowogrodźca, Zebrzydowej, Gierałtowa, Gościszowa oraz z Parzyc.

Oto wyniki spotkań w fazie pucharowej:

 • półfinały:
  • Chrobry Nowogrodziec – Sparta Zebrzydowa 1:1 k. Chrobry
  • TS Parzyce – Orzeł Gościszów 0:0 k. Parzyce
 • o miejsce 3:
  • Orzeł Gościszów – Sparta Zebrzydowa 1:0
 • finał:
  • Chrobry Nowogrodziec – TS Parzyce 1:1 k. Chrobry.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

 1. MKS „Chrobry” Nowogrodziec
 2. TS Parzyce
 3. KS „Orzeł” Gościszów
 4. LKS „Sparta” Zebrzydowa
 5. KS „Granit” Gierałtów.

Zwycięska drużyna Chrobrego Nowogrodziec wystąpiła w składzie: Sebastian Tkacz, Kamil Tkacz, Michał Cieślak, Mateusz Orda, Tomasz Kopała, Norbert Fila, Kacper Różnicki, Wojciech Wilczyński, Tomasz Gliszczyński, Sławomir Szlachciuk.

Przyznano również trzy nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza uznany został Paweł Jadach (Orzeł Gościszów). Najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Orda (Chrobry Nowogrodziec), a najlepszym zawodnikiem – Marcin Chudzik (TS Parzyce).

Pamiątkowe puchary, dyplomy, piłki nożne oraz nagrody finansowe i indywidualne wręczył burmistrz Nowogrodźca Robert Relich wspólnie z dyrektorką Gminnego Centrum Kultury i Sportu Elizą Szwed.

Turniej sędziowali Ryszard Juszkiewicz oraz Wiesław Frycz z OZPN Jelenia Góra. Sędzią technicznym oraz prowadzącym zawody był Maciej Felczyński.

GCKiS Nowogrodziec/ii