W prezencie na Walentynki – Janusz Radek

W prezencie na Walentynki – Janusz Radek
fot. Krzysztof Gwizdała W najbliższy czwartek, 11 lutego o 19.00, w sali Forum BOK-MCC wystąpi kolejny raz Janusz Radek. Tym razem pojawi się z okazji Walentynek ze swoim recitalem Poświatowska/Radek „Kiedy U-Kochanie”.
istotne.pl

W trakcie koncertu artysta w niezwykle nowoczesnej, można powiedzieć eksperymentalno-elektronicznej, formie zaprezentuje swoje utwory skomponowane do wierszy Haliny Poświatowskiej. W czwartkowy wieczór posłuchamy „Kiedy U-Kochanie”, „Czekam Wytrwale”, „Scheila” oraz „Dobro” zabrzmią wśród nowych autorskich kompozycji.

Po raz pierwszy wiersze Poświatowskiej pojawiły się na płycie i koncertach Janusza Radka w 2007 roku. To był debiut autorski artysty, wsparty w wersji tekstowej kilkoma wierszami Poświatowskiej, a w muzycznej – niezwykłymi aranżacjami Mateusza Pospieszalskiego. Płyta szybko zyskała status złotej, a piosenka Kiedy Umrę Kochanie do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Janusza Radka. Artysta do Poświatowskiej sięga od dawna. Tomik jej wierszy od 20 lat towarzyszy mu w życiu codziennym. „Jej poezja zastępuje mi iluzję medialną” – podkreśla Janusz Radek.

Ostatnie bilety do nabycie w kasie kina Forum.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC