Straż pożarna: w styczniu 33 pożary i 37 zagrożeń miejscowych

Straż pożarna: w styczniu 33 pożary i 37 zagrożeń miejscowych
fot. MZ Strażacy z KP PSP Bolesławiec przygotowali podsumowanie zdarzeń, do których doszło w styczniu br. na terenie naszego powiatu.
istotne.pl wypadek, straż pożarna, pożar

W styczniu 2016 r. na terenie naszego powiatu miało miejsce 78 zdarzeń: 33 pożary, 37 miejscowych zagrożeń (czyli zdarzeń wynikających z rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych praw przyrody, niebędących pożarem ani klęską żywiołową, ale stanowiących zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska; chodzi np. o wypadki drogowe) i 8 fałszywych alarmów.

W samym Bolesławcu w tym czasie doszło do 16 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 4 fałszywych alarmów. Co więcej, w okresie od 1 stycznia do 11 lutego br. miało miejsce 18 pożarów sadzy w przewodach kominowych. W trzech przypadkach pożar sadzy spowodował zapalenie się konstrukcji dachów i uszkodzenie budynków.

– Ponownie przypominamy, że przewody kominowe służą jedynie do odprowadzenia spalin i każde zapalenie się zgromadzonej w nim sadzy jest niebezpieczne – mówią strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. – Nie dopuszczajmy do gromadzenia się sadzy w przewodach kominowych!

I dodają: – Jednocześnie prosimy o rozwagę podczas przebywania na otwartych terenach zielonych. W tym roku strażacy powiatu bolesławieckiego gasili już 4 razy pożary suchych traw.

Do jeszcze jednego pożaru sadzy w przewodzie kominowym doszło w czwartek 11 lutego, około 20:00, w domu wielorodzinnym przy al. Tysiąclecia. Strażacy ugasili pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na stronie KP PSP Bolesławiec więcej o tym, do ilu pożarów i miejscowych zagrożeń doszło w styczniu br. w naszym powiecie.

KP PSP Bolesławiec/ii