Gwiazdy Muzyczne Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2016

Gwiazdy Muzyczne Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2016
fot. Silar/Wikimedia Commons W sierpniu przed bolesławiecką publicznością wystąpią znakomici artyści estradowi: poprockowy Pectus, bracia Golcowie i ich uOrkiestra, wokalista Grzegorz Hyży oraz flamandzka piosenkarka muzyki pop i eurodance Kate Ryan.
istotne.pl bok-mcc, dni ceramiki, pectus, kate ryan, golec uorkiestra, grzegorz hyży

Pectus i Golcowie wystąpią z okazji Święta Ceramiki w piątek 19 sierpnia (koncert tych pierwszych rozpocznie się o 20:00, a tych drugich – o 22:00). Dzień później o 21:30 koncert da Grzegorz Hyży i w niedzielę o tej samej porze zaśpiewa dla nas Kate Ryan.

Pectus, piątek  20:00

W tym roku zespół na Festiwalu w Opolu, odebrał „Złotą Płytę” za sprzedaż albumu „Kobiety". Gościnnie zaśpiewały na nim: Ula Dudziak, Kayah, Anna Wyszkoni, Grażyna Łobaszewska, Irena Santor, Basia Trzetrzelewska, Patrycja Markowska, Monika Kuszyńska, Urszula i Maryla Rodowicz. Zapraszamy na oficjalną stronę zespołu Pectus.

 

Golec uOrkiestra, piątek, 22:00

Do najważniejszych osiągnięć twórców takich przebojów jak: „Ściernisco”, „Lornetka”, „Słodycze” czy „Crazy Is My Life” oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych Wiktorów w kategoriach Odkrycie Roku, oraz Najpopularniejszy Artysta. Zespół otrzymał również Asa Empiku za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę „Najpopularniejszy Artysta Roku” wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady „Prometeusz”, nagrodę „Ikar” za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Ikonę Śląską” będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu. Fanów zapraszamy na oficjalną stronę Golec uOrkiestry.

 

Grzegorz Hyży, sobota, 21:30

Finalista trzeciej edycji programu X Factor, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band. W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki singel Hyżego, „Na chwilę". Utwór zapowiadał pierwszy album studyjny wokalisty „Z całych sił”, którego premiera odbyła się 27 maja 2014 roku.

 

Kate Ryan, niedziela, 21:30

Laureatka nagrody World Music Awards w kategorii Najlepiej Sprzedający się Artysta z Beneluxu, za sprzedaż ponad 3,5 miliona płyt na świecie. W 2014 otrzymała nagrodę Eurodance Web Awards za singel „Not Alone”.

Popularna belgijska piosenkarka lubi występować w Polsce i mówi, że ma wrażenie, że połowę kariery zawodowej spędziła w naszym kraju. Polacy są dla niej bardzo mili, ma tutaj mnóstwo przyjaciół. Kate Ryan bardzo lubi w Polsce robić zakupy, na pewno wybierze się na shopping w Bolesławcu, oczywiście zaprosimy ją na targi ceramiki artystycznej. Wywiad z Kate w DDTVN.