Mammobus w sierpniu w Nowogrodźcu i Osiecznicy

Mammobus w sierpniu w Nowogrodźcu i Osiecznicy
fot. Lux Med Diagnostyka Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi.
istotne.pl nowogrodziec, mammografia, zdrowie, osiecznica, mammobus, małgorzata cymerman

Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

– Mimo że mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

  • Nowogrodziec – 2 sierpnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim, ul. Rynek 1
  • Osiecznica – 3 sierpnia przed Przychodnią, przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ul. Piaskowa 1A.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50–69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nrem tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

LUX MED Diagnostyka/ii