Ponownie rozlepiono nacjonalistyczne plakaty

Ponownie rozlepiono nacjonalistyczne plakaty
fot. B.org Pierwszy raz takie plakaty pojawiły się w Bolesławcu na początku września. Wtedy rozlepiano je na słupach i tablicach ogłoszeniowych, w różnych częściach miasta. Obecnie pojawiły się w Rynku, "ozdabiając" ściany i drzwi wejściowe zabytkowych kamienic.
istotne.pl plakat, nacjonalizm, młodzież wszechpolska

Nie trudno się domyślić, że pojawienie się plakatów ma związek ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości 11 listopada.

Działacze i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej przy tej okazji starają się przypomnieć mieszkańcom Dolnego Śląska, że nie mogą czuć się pewnie w swoich domach.

Autorzy plakatów jako źródło nienawiści i konfliktów wskazują niemieckich rewizjonistów i faszystów. Zdaje się jednak, że w takim samym stopniu za konfliktowanie obu narodów odpowiadają członkowie Młodzieży Wczechpolskiej.

"Tu jest Polska. Dolny Śląsk jest i będzie polski. (...) Młodzież Wszechpolska położy kres tym działaniom". Plakaty o takiej treści pojawiły się w Bolesławcu już wcześniej, w związku z rocznicą napaści Niemiec na Polskę i wybuchem II wojny światowej. Teraz, oprócz samych plakatów, rozlepiono także szczegółowe informacje o samej organizacji, która powołuje się na tradycje swojej imienniczki z czasów przedwojennych.

Zobacz także

Młodzież Wszechpolska na Dolnym Śląsku