Bajor,Geppert, Jopek i Radek na deskach Forum

Bajor,Geppert, Jopek i Radek na deskach Forum
fot. BOK-MCC Miłośników dobrej muzyki i teatru zapraszamy do BOK-MCC na wyjątkowe wydarzenia kulturalne.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, michał bajor, janusz radek, anna maria jopek, edyta geppert

W okresie luty-kwiecień na naszej scenie będziemy gościć wspaniałych wokalistów: Janusza Radka, Edytę Geppert, Annę Marię Jopek i Michała Bajora. Rezerwacja biletów na stronie bolesławieckiego kina Forum.

Luty 2016

11 lutego, 19:00 Koncert Janusza Radka
Z okazji zbliżających się Walentynek przed bolesławiecką publicznością wystąpi Janusz Radek z programem Poświatowska/Radek. Znany i lubiany artysta po raz kolejny powraca do poezji Haliny Poświatowskiej. W bardzo nowoczesnej, wręcz eksperymentalno-elektronicznej odsłonie śpiewa i gra swoje utwory do wierszy poetki. W programie koncertu znajdą się utwory: „Czekam wytrwale”, „Sheila”, „Kiedy U-Kochanie”, ”Jeśli chcesz mnie zatrzymać”, „Bez ciebie”, „ W twoich doskonałych palcach” i inne.

18 lutego, 19.00 Spektakl „Długi ŁYKend”
W sztuce w reżyserii Piotra Dąbrowskiego wystąpią: Piotr Cyrwus, Piotr Dąbrowski, Katarzyna Walter i Maja Barełkowska. „Długi ŁYKend”, to klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które się kochają/nienawidzą: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Czwórka ta spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość… Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia...?

25 lutego, 19.00 Koncert Edyty Geppert
Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane występy są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Bardzo wiele utworów z repertuaru artystki wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Spotkanie z Edytą Geppert, to niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Marzec 2016

9 marca 19.00 Koncert Anny Marii Jopek
Anna Maria Jopek KWARTET, to najbardziej wszechstronna i szalona formacja z jaką pracuje Anna Maria Jopek. Żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej liczbie instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Ten projekt to dużo cudownej zabawy, ale i wielkie wyzwanie.

10 marca, 19.00 Spektakl “Hiszpańska Mucha”
Czyli erotyczna komedia omyłek! W spektaklu wyłącznie dla widzów dorosłych wystąpią: Anna Korcz, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes, Martyna Kliszewska i Dorota Zięciowska.
Londyn, początek lat 30. Reżyser teatralny Arthur Spender właśnie przygotowuje oszałamiającą rewię, w której wystąpić ma Nora Wallins, gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Śmiałe pomysły inscenizatorskie wyczerpują budżet teatru. Arthur zmuszony jest poprosić producenta rewii, Harry'ego Jo, o kolejne fundusze. Producent przystaje na tę propozycję, jednak pod pewnymi warunkami, które okażą się zbyt trudne do spełnienia. Tytułowa "Hiszpańska Mucha" odegra w całej historii istotną rolę, odsłaniając erotyczne fantazje bohaterów. Szalone lata 30, jazz, kulisy rewiowego teatru, Szekspir i wełniany beret z Harrodsa, a wszystko w pięknej oprawie angielskiego Art déco!

Kwiecień 2016

7 kwietnia, 19:00 Koncert Michała Bajora „Moja miłość”
To kolejny już recital autorski Michała Bajora, a także 19-ta CD pod tym samym tytułem. To również trzecie z rzędu /po „Od Piaf do Garou” i „Moje podróże”/, spotkanie artysty z mistrzem piosenkowych perełek, Wojciechem Młynarskim. Tym razem wykonawca zebrał 17 przebojów o miłości. Piosenek nuconych od pokoleń i znanych wszystkim pokoleniom słuchaczy. Wystarczy wymienić m.in. takie jak: „Prześliczna wiolonczelistka”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Ach życie kocham cię nad życie” czy „Lubię wracać”. W trakcie koncertu Michał Bajor wykona również dwie nowe piosenki, napisane dla niego przez mistrza, a nagrane na płycie w duetach z Alicją Majewską i Anią Wyszkoni. Zapraszamy na wieczór pełen przebojowych wspomnień. Wieczór bardzo melodyjny, z piosenkami w najróżniejszych klimatach i rytmach.

21 kwietnia, 19.00 Spektakl „Złodziej”
W spektaklu komediowym jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka występują: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Cezary Żak, Rafał Królikowski, Leszek Lichota/ Jacek Braciak. Spektakl „Złodziej” to gwiazdorska obsada, inteligentna fabuła i przede wszystkim mnóstwo humoru - błyskotliwe żarty, brawurowe zwroty akcji i zaskakujący finał.
Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją, psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Ale czy jest to jedyny złodziej, który pojawi się na scenie?