10 Brygada Kawalerii Pancernej: Dragoni w drodze na poligon

10 Brygada Kawalerii Pancernej: Dragoni w drodze na poligon
fot. Katarzyna Przepióra 18 stycznia żołnierze 10 batalionu zmechanizowanego Dragonów (bz) 10 Brygady Kawalerii Pancernej rozpoczęli kolejne szkolenie poligonowe przygotowujące do dyżuru w ramach Sił Odpowiedzi NATO (SON).
istotne.pl wojsko, 10bkpanc

Szkolenie Dragonów na obiektach poligonowych OSPWL Żagań z dyslokacją zgrupowania na terenie obozowiska Karliki potrwa 7 tygodni. W tym czasie zadaniem pododdziału będzie osiągnięcie gotowości i przeprowadzenie certyfikacji plutonów batalionu zmechanizowanego w ramach Sił Odpowiedzi NATO.

700 żołnierzy i ponad 100 sztuk różnego rodzaju sprzętu ruszyło 18 stycznia w drogę na jedno z ważniejszych ćwiczeń tego roku. Od godzin przedpołudniowych batalion, pod dowództwem podpułkownika Wojciecha Strzeleckiego, utworzył kolumnę sprzętu, która następnie przeprawiła się przez Kwisę i przemieściła do wyznaczonego rejonu marszem ubezpieczonym.

Już w pierwszych dniach Dragoni rozpoczną intensywne szkolenie. Przed nimi trening w zakresie wyszkolenia taktycznego i ogniowego, doskonalenie umiejętności planowania, organizacji i koordynacji działań (w tym szkolenia), sprawdzian umiejętności metodycznych kadry dowódczej na szczeblu kompani i batalionu w zakresie prowadzenia szkolenia oraz w zakresie planowania, organizowania i przeprowadzenia certyfikacji plutonów pododdziałów batalionu po okresie szkolenia zespołowego i zgrywania plutonu.

Katarzyna Przepióra/ii