Dowódca generalny w 23 Śląskim Pułku Artylerii

Dowódca generalny w 23 Śląskim Pułku Artylerii
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński 15 stycznia br. dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosław Różański przebywał w koszarach 23 Pułku Artylerii, gdzie spotkał się z elewami pierwszego w tym roku turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.
istotne.pl wojsko, 23śpa

W murach bolesławieckiego pułku dowódcę generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych powitał dowódca 23 Pułku Artylerii pułkownik Paweł Świtalski, który zapoznał generała broni dr. Mirosława Różańskiego z przebiegiem szkolenia elewów realizowanego od 8 stycznia br. w powstałym na bazie 23 PA Ośrodku Szkolenia Służby Przygotowawczej.

Generał Różański zapoznał się z warunkami zakwaterowania, zabezpieczeniem logistycznym i bazą szkoleniową bolesławieckiego ośrodka oraz obserwował przebieg szkolenia z musztry indywidualnej.

Obecność wśród żołnierzy stanowiła sposobność do rozmowy o różnych aspektach szkolenia przygotowawczego i służby wojskowej. Dowódca generalny pytał ochotników o motywy wstąpienia do służby przygotowawczej, refleksje z dotychczasowego szkolenia, a także ich plany związane z przyszłą służbą. „Służba wojskowa nie należy do łatwych. Wymaga wysiłku, poświęcenia, a przede wszystkim dobrego wyszkolenia i przygotowania do stawianych przed żołnierzami zadań” – podkreślił w rozmowie z elewami generał Różański, życząc im wytrwałości podczas szkolenia i spełnienia marzeń o służbie zawodowej.

kpt. Remigiusz Kwieciński/ii