W BOK-MCC wystawa prac studentów warszawskiej ASP

W BOK-MCC wystawa prac studentów warszawskiej ASP
fot. BOK-MCC W piątek, 22 stycznia o godz. 18.00 w galerii „mała Biała” odbędzie się wernisaż wystawy „Przestrzeń geometrii” autorstwa studentów i absolwentów z Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
istotne.pl bok-mcc, asp warszawa

Wernisaż rozpocznie się w sali konferencyjnej BOK-MCC (II piętro) gdzie zostanie zaprezentowany film o wypale ceramiki w piecu opalanym drewnem, który znajduje się na warszawskiej uczelni od okresu międzywojennego.

Ekspozycja „Przestrzeń geometrii” prezentuje obrany kierunek edukacji w pracowni ceramicznej. Pozwala zapoznać się z poziomem i kreatywnością studentów warszawskiej akademii. Kuratorem wystawy jest dr hab. Stanisław Brach profesor ASP w Warszawie, który kieruje pracownią ceramiki od 2010 roku.

Pracownia ta, " ... służy nie tylko studentom rzeźby, ale również studentom z innych wydziałów, którzy chcą w swoim procesie edukacji na uczelni zapoznać się z tym szlachetnym materiałem. Do pracowni z wielkim zainteresowaniem uczęszczają też studenci innych uczelni, doktoranci realizujący swój program w ramach studiów doktoranckich oraz uczestnicy zajęć, którzy pogłębiają swoją wiedze z zakresu ceramiki w ramach Otwartej Akademii.

Celem pracowni ceramicznej na Wydziale Rzeźby jest zwrócenie szczególnej uwagi na wartości kreatywne tworzywa ceramicznego i zastosowanie go w rzeźbie. W podstawowym zakresie przygotowujemy studentów do korzystania z różnych materiałów ceramicznych oraz samodzielnego przeprowadzenia całego procesu tworzenia formy ceramicznej od koncepcji przez szkic do realizacji i obróbki technologicznej. Student powinien umiejętnie interpretować zadany temat ćwiczeń, świadomie wykorzystywać właściwości materiałów ceramicznych przy realizacji przestrzennych form rzeźbiarskich. Dysponujemy również zapleczem laboratoryjnym, w którym studenci pod nadzorem pedagogów w oparciu o receptury dostępne w pracowni samodzielnie zestawiają podstawowe szkliwa." / dr hab. Stanisław Brach profesor ASP w Warszawie.

Autorzy wystawy: Agnieszka Hernik, Sophie Maslowski, Paulina Kotowicz, Bogdan Cieniuch, Magdalena Kossakowska, Klaudia Szot, Katarzyna Masny, Judyta Nadolna, Justyna Staśkiewicz - Jonak, Mikołaj Ciszewski Aleksandra Perec, Paula Wlazło, Miriam Elettra Veccari, Angela Pareja Rosales, Paulina Gobiecka, Dorota Grześkiewicz, Wanda Wolf, Gabriela Pawlicka, Marika Weronika Surma, Faustyna Makaruk, Katarzyna Kowal, Magdalena Jęczeń, Artem Dmytrenko, Patrycja Barkowska, Justyna Kosmalska.

Wystawa czynna będzie do 29 lutego 2016 roku.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC