Czekają na remont drogi od wielu lat. Czytelniczka: „Niestety, nikt prominentny tutaj nie mieszka”

Czekają na remont drogi od wielu lat. Czytelniczka: „Niestety, nikt prominentny tutaj nie mieszka”
fot. ii O sprawie powiadomiła nas mieszkanka osiedla Kwiatowego w Bolesławcu.
istotne.pl remont, droga, um bolesławiec, osiedle kwiatowe

W mailu do redakcji Czytelniczka napisała:

To jedna z najdłużej oczekiwanych inwestycji drogowo-pieszych w Bolesławcu. Mieszkańcy ulicy Różanej – Jaśminowej (osiedle Kwiatowe) czekają na wybudowanie drogi 25 lat. Brakuje też oświetlenia.

Liczyliśmy – były ogromne obietnice radnych, że zostanie to wykonane w końcu 2016 r. Niestety i tym razem się nie udało.

Mamy wieloletnią korespondencję z UM. Lakoniczne, wręcz śmieszne tłumaczenia UM, że nie ma pieniędzy, to stara śpiewka od wielu, wielu lat…

I dodała:

Dla innych jakoś pieniądze się znajdują. Niestety, nikt prominenty tutaj nie mieszka… Ludzie czują się jak obywatele drugiej kategorii.

– Projekt na realizację zadania został opracowany w 2010 r. Służył on głównie do wydawania uzgodnień dla inwestorów, którzy nabyli działki budowlane w tym rejonie. Nadal trwa zagospodarowywanie tych nieruchomości. W naszym mieście przyjęto zasadę, że przystępuje się do budowy dróg po zagospodarowaniu nieruchomości położonych przy tych drogach, tak by wybudowanej drogi nie niszczyć w trakcie budowy sieci uzbrojenia terenu – tłumaczy Agnieszka Gergont, rzeczniczka Urzędu Miasta Bolesławiec. – Droga gruntowa jest na bieżąco wyrównywana i utwardzana, tak by zapewnić mieszkańcom dojazd do już istniejących nieruchomości.

I dodaje: – Określając pilność i ważność zadań do realizacji na 2016 r., zaplanowano ułożenie nawierzchni ścieralnej na całym odcinku ulicy Różanej. Jest to zadanie konieczne, gdyż – przed laty – w trakcie budowy tej drogi wykonana została tylko jedna warstwa asfaltu (warstwa wiążąca), która po kilkunastu latach zwietrzała i która się kruszy. Wykonanie tego zadania jest koniecznością, w przeciwnym wypadku koszt robót w latach następnych byłby niewspółmiernie wyższy.

Do tematu wrócimy.

Aktualizacja

Radny Rady Miasta Bolesławiec Leszek Chudzik poinformował nas, że w ubiegłym roku składał interpelację w tej sprawie i że ta inwestycja ma zostać zrealizowana w 2017 r.