Kurs na ratowników wodnych

Kurs na ratowników wodnych
fot. WOPR Bolesławiec Po ukończeniu szkolenia kursant uzyskuje uprawnienia do pracy w charakterze ratownika wodnego na wszystkich akwenach w Polsce. Skorzystaj z okazji i zapisz się.
istotne.pl kurs, wopr, ratownik_wodny

Bolesławiecki oddział WOPR organizuje kurs na ratowników wodnych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 lutego (sobota) o godzinie 18:30, w II Prywatnym Gimnazjum przy ulicy Bankowej. Część pływacka kursu będzie odbywała się na Bolesławieckim Parku Wodnym – Orka.

Kurs na ratowników wodnych odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa osób kąpiących się. Kursant, po ukończeniu szkolenia, uzyskuje uprawnienia do pracy w charakterze ratownika wodnego na wszystkich akwenach w Polsce.

- Aby w pełni posiadać prawo do pracy należy również ukończyć kurs KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy) oraz posiadać patent przydatny w ratownictwie. Uważam, że jest to świetna alternatywa dla osób dobrze pływających, które stosunkowo szybko i relatywnie tanio mogą zdobyć pełnoprawny zawód – mówi Maciej Marcinkiewicz – instruktor ratownictwa z bolesławieckiego WOPR. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kursie.

Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu 665 053 019.

(informacja zlecona)