BKS lepszy od Chojnowianki w meczu kontrolnym

istotne.pl 0 chojnowianka chojnów, bks bolesławiec

W sobotę (30 lipca) seniorzy BKS rozegrali drugi mecz sparingowy. Spotkanie odbyło się na boisku Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej. Nasz zespół pokonał występującą w legnickiej okręgówce — Chojnowiankę Chojnów 3:2 (1:1). Mecz przyciągnął sporą grupę kibiców. Jak widać bolesławianie chcą oglądać seniorską piłkę w wykonaniu BKS-u.

BKS lepszy od Chojnowianki w meczu kontrolnymBKS lepszy od Chojnowianki w meczu kontrolnymfot. MZ

W spotkanie lepiej weszli goście. Już na początku meczu zawodnik z Chojnowa przelobował bramkarza BKS i było 1:0 dla przyjezdnych. Do remisu doprowadził strzałem z rzutu wolnego Józek Pietrzak. Tak też zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej połowie BKS na prowadzenie wyprowadził Krystian Smolarek.

Gdy wydawało się, że już nic się w tym meczu ciekawego nie wydarzy goście, w końcówce, doprowadzili do remisu 2:2. To jednak nie była jeszcze ostatnia bramka tego spotkania. BKS ruszył do ataku. Wynik spotkania na 3:2 dla BKS ustalił Piotr Juszczak, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam.

BKS w meczu wypracował zdecydowanie więcej okazji bramkowych niż goście z Chojnowa. Jednak tego dnia nie miał szczęścia Łukasz Graczyk. Zawodnik BKS miał kilka dobrych okazji bramkowych, ale ani razu nie pokonał golkipera gości. Można powiedzieć, że jak nie idzie, to nie idzie. Liczymy, że Łukasz w następnych spotkaniach pokaże, na co go stać. Warto też odnotować, że bliski zdobycia drugiego gola był Józek Pietrzak. W drugiej połowie, po rzucie wolnym w jego wykonaniu, gości uratowała poprzeczka.

W kolejnym meczu kontrolnym (6 sierpnia) BKS zmierzy się z TS Parzyce.

Aktualizacja 2016-08-05

Sparing z Parzycami został odwołany. We wtorek (9 sierpnia) o godzinie 18:00 BKS rozegra mecz kontrolny w Jędrzychowicach. Przeciwnikiem będzie tamtejszy Apis.