Ceramika Artystyczna, Manufaktura, Wiza w Ceramicznej Paradzie

Ceramika Artystyczna, Manufaktura, Wiza w Ceramicznej Paradzie
fot. Grażyna Hanaf W ceramicznej paradzie pójdzie ponad pół tysiąca osób i wezmą w niej udział najważniejsze zakłady ceramiczne.
istotne.pl bok-mcc, manufaktura, ceramika artystyczna, dni ceramiki, wiza

Tegoroczna parada Ceramiczny Karnawał otwierać będzie 22. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Uczestnicy parady wyruszą w piątek, 19 sierpnia, o 17:00 z ulicy Adama Asnyka i przejdą na Rynek ulicami Ignacego Łukasiewicza, Karola Miarki i Kościelną. Okrążą Rynek, gdzie na schodach Ratusza ustawione będzie stanowisko jury.

Największa impreza związana z ceramiką to również okazja do zaprezentowania się firm ceramicznych z miasta i okolic. W tym roku znów zachwycą nas najważniejsi producenci.

Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego, która wstąpi ze 180 zespołem w prezentacji "Pawie oczka". Stu osobowa grupa Fabryki Naczyń Kamionkowych Manufaktura zaprezentuje się w programie "Królestwo niebieskie" nawiązujące do nowej kolekcji "blue line". Ceramika Artystyczna Wiza i jej 35-osobowy zespól zaprezentuje się w prezentacji "Ceramika z piosenką". W paradzie udział weźmie też Ceramika Milena z 45 osobowym zespołem.

Obejrzyjcie film z zeszłorocznej parady

 

 

Oprócz osób indywidualnych i specjalnych gości jak Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne w paradzie oraz w konkursie na najciekawszą prezentacje zgłosiły też udział:
Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu, Starszyzna Cechowa w strojach rzemieślniczych i kilkudziesięcioosobowa grupa będzie prezentować różne zawody i częstować publiczność wyrobami zakładów spożywczych.

Galeria Bolesławiec City Center, którą będą reprezentować kilkuosobowa grupa Piratów z Wyspy Skarbów na specjalnej tratwie.

Pięćdziesięcioosobowa grupa Gminy Bolesławiec zaprosi wszystkich na dożynki gminne do Trzebienia w trakcie swojej bogatej prezentacji.

Ponad pięćdziesiąt osób z Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej znów nam zaśpiewa "Bo jeśli nie my, to kto". W zeszłym roku prezentacja MZGK zachwyciła jury, w tym roku również życzymy powodzenia w konkursie.

Obejrzymy również naszych niebieskich futbolistów z Football Academy Bolesławiec ich prezentacja to "Kobaltowo-stempelkowa Football Academy".

Nie zabraknie wysportowanych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod wodzą szefowej Wiesławy Olczyk. w parcie przejdzie ekipa z Auto Centrum Zmaczyńscy oraz stuosobowa grupa Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Gościć będziemy też Halcamp-Rally, entuzjastów karawaningu, którzy zaproszą do parady zagranicznych przyjaciół z północnej Europy.

Swoją ekipę zaprezentuje również Starostwo Powiatowe. Zatańczą dla nas wschodnie tańce dziewczyny z grupy tańca flamenco "Carmen"

W tym roku, po raz drugi przejadą w paradzie "Zakręcone stempelki", miłośnicy rowerów, którzy przyozdobią swoje dwa kółka w motywy ceramiczne.

Zdjęcia z parady 21.Bolesławieckiego Święta Ceramiki

Organizatorem parady jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Sponsorami nagród są: BZM Cieśla, Technika Biurowa Bis sp.j., Park Kulturinsel Einsiedel oraz Istotne Informacje Krzysztof Gwizdała.