Trzecia edycja biegu Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia już 3 września

Trzecia edycja biegu Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia już 3 września
fot. 62 Kompania Specjalna „Commando” 3 września, o godz. 10:00, w Bolesławcu odbędzie się 3 bieg Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia. W zawodach wezmą udział weterani, byli żołnierze jednostek specjalnych, żołnierze służby czynnej oraz młodzież.
istotne.pl wojsko, commando, bieg, żolnierz

Biegacze rywalizować będą w następujących kategoriach:

  • open (kobiety i mężczyźni)
  • żołnierze (kobiety i mężczyźni)
  • zawodnicy w umundurowaniu i z plecakiem z min. 20-kg obciążeniem
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym
  • dzieci do 10 roku życia wraz z mamami lub opiekunami – dystans 400 m (jedno okrążenie)
  • młodzież od 10 do 15 roku życia – dystans 1200 m (trzy okrążenia).

Trasa przebiegać będzie w terenie zróżnicowanym, na leśnych szlakach i kostce brukowej. Bieg ruszy spod pomnika Poległym Żołnierzom 1 Samodzielnej Kompanii Commando i Zmarłym Żołnierzom 62 Kompanii Specjalnej Commando” 3 września. Początek o godz. 10:00.

Jak się zgłosić do trzeciej edycji Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia?

Organizator nie pobiera opłaty startowej. W zawodach obowiązuje limit startujących, który wynosi 300 osób (decyduje kolejność zgłoszeń). Zgłoszenia (z imieniem, nazwiskiem, miejscowością, określeniem kategorii) wyłącznie drogą elektroniczną – do 2 września na adres: 62kscommando@wp.pl.

UWAGA! Opłata startowa w wysokości 15 zł będzie pobrana w przypadku zapisania się na bieg w dniu zawodów (nie dotyczy klas mundurowych). Szczegółowy regulamin 3 Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Niedźwiedzia znajduje się na stronie Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” (w zakładce: zawody).

Po biegu, o godz. 12:00, pod wspomnianym pomnikiem odbędzie się spotkanie pokoleń byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” z okazji 49 rocznicy powstania elitarnej niegdyś specjednostki komandosów.

Bogdan Fiałkowski/ii