RUNdki z Powiatem coraz bliżej

RUNdki z Powiatem coraz bliżej
fot. GA Piąta edycja RUNdki i czwarta edycja rOwerOwej RUNdki z Powiatem Bolesławieckim odbędą się 21 maja.
istotne.pl bieg, powiat bolesławiecki

To imprezy, które już na stałe wpisały się do powiatowego kalendarza. – Do naszej przygody z bieganiem i dwoma kółkami nie trzeba zbytnio namawiać wiernych już uczestników, ale zależy nam na jeszcze liczniejszej „sportowej rodzinie” – mówią powiatowi urzędnicy.

I dodają: – Bieganie i jazda na rowerze to wspaniałe formy aktywności, do której ta akcja już wielu skutecznie zachęciła. Praktykujący twierdzą, że to rodzaj magii. Nie każe długo czekać na efekty. Już po kilku dniach zdradzania wygodnej kanapy poprawia się kondycja, na schodach już nie mamy zadyszki, skóra staje się bardziej napięta, a policzki różowieją. To chyba sporo niepodważalnych argumentów, żeby nasze kolejne, majowe RUNdkowanie się powiodło. W tym roku łączymy siły i „moc niech będzie z nami” w sobotę 21 maja.

Tego dnia ruszą dwie RUNdki – biegowa i rowerowa. Powiat przewidział również wersję dla małych rowerzystów z rodzicami, którzy pojadą łatwą trasą. A na mecie czekać będzie piknik (dodatkowa motywacja i słuszna nagroda za wysyłek).

Wiele będzie się działo też przed okrąglakiem. Swój udział zadeklarowali pasjonaci spinningu, fitnessu, sportów walki czy rugby.

Zgłoszenia do RUNdki biegowej i rowerowej są przyjmowane do 18 maja 2016 r.:

– Zachęcamy do biegania nie tylko indywidualne osoby, ale również pracowników firm, którzy mogą biec drużynowo na trasie. Taka przygoda z pewnością integruje – przekonują organizatorzy.

Powiat Boleslawiecki/ii