Koncert gitarowy w BOK-MCC

Koncert gitarowy w BOK-MCC
fot. BOK-MCC Zapraszamy w sobotę, 21 maja o 18:00 do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” BOK-MCC na „Wieczór gitarowy” z udziałem bolesławieckich instrumentalistów: Mirosława Kuca, Sławomira Zimniaka i Wojtka Andrzejewskiego.
istotne.pl bok-mcc, sławomir zimniak, cik orzeł, mirosław kuc

W programie „Wieczoru gitarowego” znajdą się utwory flamenco, muzyka latynoamerykańska, standardy jazzowe, utwory autorskie, muzyka klasyczna – w oparciu na jedną, dwie, trzy lub cztery gitary. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w przedsprzedaży w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej BOK-MCC, Pl. M.J. Piłsudskiego 1c oraz w CIK „Orzeł”, ul. Chopina 17 na dwie godziny przed koncertem.

Przed publicznością zaprezentują się Sławomir Markowski – muzyk, gitarzysta, kompozytor; występujący przez wiele lat z wrocławskim zespołem Ritmo Flamenco, autor niegdyś specjalizujący się w muzyce hiszpańskiej (flamenco), gra na gitarze akustycznej, klasycznej, elektrycznej i basowej łącząc różne style i techniki gry w oryginalnych formach muzycznych. W kompozycjach autora można dostrzec wpływy muzyki folkowej, jazzowej, klasycznej oraz filmowej oraz Mirosław Kuc – kompozytor, gitarzysta, były muzyk zespołu Funk Factory, współpracował z wieloma muzykami scen polskich, brał udział w festiwalach jazzowych w Polsce: m.in.: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Jazz Tour. Od 2011 roku jest instruktorem w BOK-MCC, uczy gry na gitarze. Preferuje styl, który łączy w sobie funky, blues, flamenco, jazz, muzykę latynoamerykańską. W muzyce ceni improwizację, ciekawą harmonię, znakomicie wykorzystuje barwę dźwięku, Sławomir Zimniak – z zawodu informatyk, nauczyciel w I LO w Bolesławcu – z zamiłowania gitarzysta. Uczył się gry na gitarze klasycznej, preferuje hiszpańską muzykę gitarową (flamenco) oraz muzykę latynoamerykańską, Wojtek Andrzejewski – uczeń I klasy Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu. Trzeci rok uczy się grać na gitarze pod kierunkiem Mirosława Kuca. Na festiwalu Blues nad Bobrem w roku 2015 otrzymał nagrodę dla najlepszego uczestnika warsztatów.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC