Bolesławiecki strażak i zawodnik BTS Elektros mistrzem Polski w siatkówce

Bolesławiecki strażak i zawodnik BTS Elektros mistrzem Polski w siatkówce
fot. KW PSP Wrocław W dniach 19–21 kwietnia w Suwałkach odbyły się 33 Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej.

W turnieju finałowym wzięło udział 8 zespołów. Gra toczyła się w dwóch grupach (w każdej po 4 ekipy). Team z Dolnego Śląska, w składzie którego znalazł się st. str. Damian Śliwiński (na zdjęciu nagłówkowym: w drugim rzędzie, pierwszy z prawej) z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, trafił na zespoły z województwa podlaskiego (ubiegłorocznego wicemistrza kraju i gospodarza turnieju), lubelskiego i łódzkiego.

Reprezentanci naszego województwa zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z drużyną z Opolskiego. Po bardzo emocjonującym meczu lepszy okazał się Dolny Śląsk i to on zagrał w czwartkowym finale.

Rywalem była ponownie drużyna z Podlasia, dopingowana przez rzeszę miejscowych kibiców. Mecz był niezwykle emocjonujący. Dwa pierwsze sety kończyły się na przewagi (30:28) dla drużyny gospodarzy. Nie wpłynęło to jednak demotywująco na dolnośląskich strażaków, wręcz przeciwnie. Wygrali oni kolejne 3 partie i całe spotkanie 3:2.

Ostatni raz taki sukces Dolnoślązakom udało się osiągnąć 7 lat temu! Trenerem naszej ekipy jest mł. bryg. Arkadiusz Stadnik.

Sekc. Piotr Induła z KP PSP Bolesławiec (również zawodnik „Elektrycznych”) grał z dolnośląską ekipą w krakowskim półfinale. W zmaganiach finałowych nie uczestniczył ze względów rodzinnych.

Warto dodać, że Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu współorganizuje w dniach 23–24 maja Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków w Siatkówce Plażowej, w czasie których będzie można zobaczyć mistrzów Polski w akcji.

KW PSP Wrocław/Damian Śliwiński/KP PSP Bolesławiec/ii