Międzynarodowy Dzień Tańca w Bolesławcu

Międzynarodowy Dzień Tańca w Bolesławcu
fot. BOK-MCC Z okazji dnia tańca 29 kwietnia, Pracownia tańca współczesnego BOK-MCC, której instruktorem jest Halina Bałacka-Kłak, zaprasza na happening.
istotne.pl bok-mcc, halina bałacka-kłak, dzień tańca

Wydarzenie odbędzie się w Rynku, w niedzielę 8 maja o 16:00. Zapraszamy wszystkich miłośników tańca, którzy chcieliby przyłączyć się do udziału.

W pokazie wezmą udział trzy grupy pracowni „Promyki”, której uczestnikami są dzieci w wieku 7-9 lat, grupa „Nocturn” czyli młodzież w wieku 10-15 lat oraz „Modus”, tancerze powyżej 15 lat, a także osoby zaprzyjaźnione z pracownią.

W załączeniu zdjęcia z ubiegłorocznego działania artystycznego, który odbyło się na bolesławieckim Rynku z okazji święta tańca. Wówczas w 10-minutowym układzie tanecznym zaprezentowało się około 80 osób.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w roku 1982.

Z tej okazji Dyrektor i Pracownicy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim kochającym taniec, tancerkom i tancerzom, profesjonalistom i amatorom. Życzymy samych udanych kroków i sukcesów w rozwijaniu swojej pasji. Wytrwałości i siły w dążeniu do perfekcji. Niech każdy ruch, na scenie czy na parkiecie, daje satysfakcję i radość, a choreografom niech nie zabraknie pasji tworzenia.