Wiktoria Jędryczka z „Elektronika” druga w Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej

Wiktoria Jędryczka z „Elektronika” druga w Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej
fot. ZSE Bolesławiec Indeks Collegium Civitas wygrała Julia Sochacka z Torunia.
istotne.pl konkurs, zse bolesławiec, wiktoria jędryczka, collegium civitas

22 kwietnia odbył się finał Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Zwyciężczynią konkursu została Julia Sochacka z IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, która zajęła pierwsze miejsce i w nagrodę otrzymała prestiżowy indeks Collegium Civitas.

Drugie miejsce zajęła Wiktoria Jędryczka, uczennica klasy 1H (technik cyfrowych procesów graficznych) Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Do konkursu Wiktorię przygotowywała Elżbieta Niedźwiecka, nauczycielka przedmiotów zawodowych w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. Na trzecim stopniu podium stanął Szymon Jankowski z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej jest propozycją dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorom zależy, by w duchu współzawodnictwa rozwijali oni swoje zainteresowania, a towarzyszący im opiekunowie zyskali okazję do pracy twórczej z młodzieżą.

Konkurs nie jest testem teoretycznej znajomości mediów, lecz sprawdzianem praktycznej wiedzy i umiejętności. Celem Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej jest propagowanie edukacji medialnej i informacyjnej oraz kształtowanie świadomych użytkowników i użytkowniczek nowych mediów. Takich, którzy nie tylko odbierają informacje, lecz także potrafią krytycznie na nie spojrzeć. Cechuje ich również umiejętność świadomego tworzenia wizerunku i więzi w sieci oraz zrozumienie języka mediów. Potrafią również kreatywnie korzystać z mediów – tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Przestrzegają standardów etycznych w korzystaniu z mediów i umieją dbać o własne bezpieczeństwo w sieci. Dostrzegają i rozumieją też prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Collegium Civitas/ZSE Bolesławiec/ii