Ambitne kino na poniedziałkowe wieczory

Ambitne kino na poniedziałkowe wieczory
fot. BOK-MCC W majowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego pięć ciekawych tytułów filmowych.
istotne.pl dkf, bok-mcc, kino forum

Spotykamy się w każdy poniedziałek o 19:00 w kinie Forum. Karnet w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina Forum do 2 maja. Szczegóły i rezerwacja na stronie bolesławieckiego kina Forum.

2 maja: dramat „Powrót” historia zagmatwanych losów dwóch rodzin, głęboko skrywanych tajemnic z przeszłości i sekretów, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Lokalna społeczność. Na ślub ojca, miejscowego bogacza z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian. Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Gdy historia zmierza do wielkiego finału, fakty, które miały na zawsze zostać pogrzebane, niespodziewanie wychodzą na jaw. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi.

9 maja: „Cały ten cukier” dokument opowiadający o oddziaływaniu cukru na ludzki organizm. Obraz obnaża prawdę o tzw. zdrowym jedzeniu i opowiada o problemach przemysłu cukrowniczego. Film wywołał rewolucję w Australii i przerodził się w gigantyczny edukacyjny projekt. Otrzymał nagrodę AACTA Award dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego przyznaną przez Australijski Instytut Filmowy oraz nominację dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu.

16 maja: „Do utraty tchu” francuski film fabularny wyprodukowany w 1960 i wyreżyserowany przez Jeana-Luca Godarda, który był także współautorem jego scenariusza. Michel, zbuntowany młody mężczyzna uciekając skradzionym samochodem zabija policjanta. Zdaje sobie sprawę, że za kilka godzin będzie ścigany przez policję całego kraju. Przybywa więc do Paryża, by odebrać od dłużnika pieniądze, które pomogłyby mu w ucieczce za granicę. Do wyjazdu namawia także piękną Amerykankę, z którą łączy go niesprecyzowane uczucie. Sprawy zaczynają się komplikować, gdy okazuje się, że dłużnik zniknął. Michel pozbawiony możliwości ucieczki, czuje się coraz bardziej osaczony.

23 maja: „Ave Cezar!”, w Hollywood trwają prace nad wielkim filmowym widowiskiem. Film ma oszołomić widownię, zgarnąć wszystkie nagrody i stać się wizytówką potęgi Fabryki Snów. Do wielkiej produkcji zaangażowano setki statystów, kaskaderów, uznanych scenografów, słynnego reżysera i wielkie gwiazdy. Oraz jego - Bairda Whitlocka, ikonę kina, supergwiazdę, przedmiot westchnień kobiet i mężczyzn na całym świecie. Tyle, że Whitlock zostaje porwany... Producenci filmowi rwą włosy z głowy, całym zamieszaniem zaczyna się interesować plotkarska prasa.

30 maja: „Nasza młodsza siostra” wyświetlimy japoński dramat. Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC