Żabka wraz z Mają dzieciom pomagają

Żabka wraz z Mają dzieciom pomagają
fot. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii Zaradną i wesołą, zawsze spieszącą z pomocą pszczółkę Maję znają wszyscy.
istotne.pl zbigniew religa, fundacji rozwoju kardiochirurgii

Teraz Maja postanowiła pomóc dzieciom i zagościła na opakowaniach limitowanej edycji kakaowych wafelków oblanych pysznych mleczną czekoladą. Dochód z ich sprzedaży wspiera budowę protez serca dla dzieci, urządzeń ratujących życie najmłodszych.

A co łączy uroczą Maję z Żabką? Otóż zgodnie z przekonaniem, że właśnie najmłodszych i najbardziej potrzebujących trzeba otaczać szczególną troską i opieką sieć Żabka Polska wielokrotnie angażowała się w akcje służące dzieciom. Obecnie włączyła się w pomoc Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w pozyskaniu funduszy na prace związane z projektem budowy pierwszej polskiej rodziny protez serca dla dzieci. Aby wesprzeć Fundację, pod hasłem „kup coś pysznego, zrób coś dobrego”, sklepy Żabka i Freshmarket będę prowadziły sprzedaż wafelków z wizerunkiem sympatycznej pszczółki Mai.

Wciąż nie mamy w kraju protez serca dla najmłodszych pacjentów, toteż na wzór protezy dla dorosłych Fundacja pracuje nad całym systemem dostosowanym do potrzeb dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Urządzenia takie ratować będą zdrowie i życie małych pacjentów, realnie zastępując niewydolne serce i pozwalając mu się zregenerować, bądź doczekać przeszczepu. Okres oczekiwania na przeszczep najdłuższy jest dla dzieci, gdyż w tej kategorii wiekowej brakuje dawców. Idea stworzenia całej rodziny urządzeń wspomagających niewydolne serce dla pacjentów w każdym wieku, z różnorodnymi problemami kardiologicznymi, przyświecała działaniom założyciela i Patrona Fundacji - prof. Zbigniewa Religi. Na jego cześć, rodzina protez dla najmłodszych pacjentów nosi nazwę ReligaHeart PED.