Konkurs filmowy – edycja nr 5

Konkurs filmowy – edycja nr 5
fot. sxc.hu To już piąta edycja konkursu filmowego, organizowanego przez serwis Boleslawiec.org. Duże zainteresowanie zabawą i coraz więcej poprawnych odpowiedzi, przysyłanych przez Was do redakcji, bardzo nas cieszą. Tym razem chcielibyśmy zaproponować Wam dwa zupełnie różniące się od siebie filmy, mamy jednak nadzieję, że zarówno ci, którzy wybiorą się na film "Przyjaciel gangstera", jak i ci, którzy obejrzą kontrowersyjny obraz Michaela Moore'a "Fahrenheit 9/11" wyjdą z kina usatysfakcjonowani.
istotne.pl konkurs, kino

"Przyjaciel gangstera" to propozycja dla miłośników kina sensacyjnego, połączonego ze sporą dawką dobrego humoru. Film w doborowej obsadzie aktorskiej – Gerard Depardieu i Jean Reno – to kryminalna komedia, opowiadająca o perypetiach Ruby'ego (Jean Reno) i Quentina (Gerard Depardieu). Pierwszy z nich to bezlitosny zabójca, który po zgarnięciu ogromnego łupu z rąk mafijnego bossa trafił do więzienia, drugi to niegroźny złodziejaszek, aresztowany po tym, jak zamiast na bank dokonuje napadu na kantor wymiany walut. W żadnej celi nie może zagrzać miejsca, ponieważ wylewnością i gadatliwością doprowadza kolejnych współwięźniów do ataków niepohamowanego szału. Wreszcie trafia do celi Ruby'ego i z miejsca odczuwa do niego – niestety, nieodwzajemnioną – sympatię i traktuje go jako swojego najbliższego powiernika i przyjaciela – co jest, delikatnie mówiąc, towarzyskim nieporozumieniem. Udaje mu się nawet zorganizować wspólną – zupełnie zresztą zwariowaną – ucieczkę z przywięziennego szpitala psychiatrycznego, gdzie obaj kolejno trafiają...

Drugi z proponowanych przez nas filmów to kontrowersyjny, przez wielu określany pamfletem, obraz o prezydenturze George'a W. Busha. "Fahrenheit 9/11" podzielił zarówno środowisko krytyków, jak i widzów. Jedni są nim zachwyceni, czego dowodem może być uhonorowanie go Złotą Palmą na festiwalu w Cannes, inni uważają za nieprzekonującą, propagandową szmirę. Jak jest naprawdę? Na pewno warto zobaczyć film, aby wyrobić sobie własne zdanie.

Podwójne wejściówki na proponowane przez nas filmy otrzymają dwie osoby, które jako pierwsze przyślą do naszej redakcji poprawną odpowiedź na pytanie:

Jakie kategorie ogłoszeń w serwisie Boleslawiec.org są płatne?

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać odpowiedź za pomocą formularza kontaktowego serwisu Boleslawiec.org. Jedna osoba otrzymuje podwójną wejściówkę na jeden film. Fundatorem nagród jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury.

Aktualizacja 2004-11-06 13:52

W serwisie Boleslawiec.org płatne są ogłoszenia dotyczące nieruchomości i przetargów. Wejściówki wygrali Tomasz i Diana.