Opiekun z Timem Rothem w Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Opiekun z Timem Rothem w Dyskusyjnym Klubie Filmowym
fot. BOK-MCC W czerwcowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego dkfbok cztery interesujące tytuły filmowe. Spotykamy się w poniedziałki o 19:00 w kinie Forum BOK-MCC. Karnet w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Forum do 6 czerwca.
istotne.pl dkf, bok-mcc
  • 6 czerwca, film "Opiekun" z Timem Rothem w roli głównej. W 2012 Roth przewodniczył jury canneńskiej sekcji „Un Certain Regard”, które główną nagrodę przyznało filmowi "Pragnienie miłości" Michela Franco. Aktor zafascynowany twórczością młodego reżysera zgłosił się do niego z propozycją, że zagra w jego kolejnym filmie. Tak powstał "Opiekun", który zbiera świetne recenzje, a krytycy podkreślają zwłaszcza oszczędną i delikatną, ale zapadającą w pamięć rolę głównego Rotha. David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

  • 13 czerwca francuski obraz „Z podniesionym czołem”. Malony jest młodocianym przestępcą. Od czasu, gdy porzuciła go matka, sprawia mnóstwo kłopotów wychowawczych i jest na bakier z prawem. Przed chłopakiem pojawia się jednak szansa na powrót do normalnego życia.

  • 20 czerwca „Wszystko o Ewie” zdobywca 6 Oscarów, Złotego Globu i Złotej Palmy. Do starzejącej się gwiazdy Broadwayu przychodzi nieśmiała i skromna Ewa Harrington. Ewa jest wielką fanką Margo. Zdobywa zaufanie swojej idolki i zostaje jej sekretarką. Bardzo szybko zakres jej obowiązków rozszerza się. Ewa coraz bardziej ingeruje w życie prywatne i zawodowe Margo. Zostaje nawet jej dublerką na scenie. Ku zdziwieniu wszystkich - otrzymuje dobre recenzje. Udane występy oraz poparcie zgorzkniałego krytyka teatralnego sprawia, że Ewa zdobywa rolę, którą miała zagrać Margo.

  • 27 czerwca „Wojna”, nominowany do Oscara najnowszy obraz Tobiasa Lindholma, scenarzysty „Polowania” i serialu „Rząd”, określany przez krytykę mianem jednego z najbardziej inteligentnych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono. Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria, musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.