Bolesławiec ma nowych ratowników wodnych

Bolesławiec ma nowych ratowników wodnych
fot. Maciej Marcinkiewicz 4 czerwca w Legnicy odbył się egzamin na ratownika wodnego. Pojawili się na nim również kandydaci na ratowników z bolesławieckiego WOPR.
istotne.pl ratownik, wopr

Młodzież przygotowywała się do tego wydarzenia ponad trzy miesiące. Wymagający kurs wszyscy ukończyli z wynikiem pozytywnym. Młodzież prowadził instruktor WOPR mgr Maciej Marcinkiewicz.

Młodzi ratownicy na początku pisali test z wiedzy o ratownictwie wodnym, następnie na pływalni zaliczali kolejne próby egzaminu – pływanie na czas, pływanie pod wodą oraz akcje ratunkowe. Na ośrodku WOPR w Kunicach młodzi ratownicy pływali na łodziach oraz zaliczali holowania. Bolesławiecka młodzież spisała się wzorowo i wszyscy zaliczyli wymagające próby.

Na koniec, zgodnie z tradycją, ratownicy rywalizowali ze sobą w konkurencji akcji z kołowrotem. I w tym roku bolesławianie po raz pierwszy zwyciężyli, znacznie deklasując rywali. W skład zespołu weszli: Jonasz Szkirpan, Weronika Niewiadomska, Piotr Śmietanka oraz Filip Przyłucki.

Po egzaminie i sportowym akcencie przyszedł czas na przysięgę i wyróżnienia. W wydarzeniu uczestniczyła również młodzież z innych ośrodków WOPR, między innymi z Legnicy, Lubina, Brzegu. Nad prawidłowością tego wydarzenia czuwał obserwator z WOPR we Wrocławiu.

Dzięki zdobytym uprawnieniom MSW ratownicy mogą pracować na wszystkich typach akwenów.

Maciej Marcinkiewicz/ii