W Bolesławcu remonty kolejnych kamieniczek

W Bolesławcu remonty kolejnych kamieniczek
fot. UM Bolesławiec Przy ul. Prusa w Bolesławcu trwają remonty kamieniczek, które uzyskały dotację z budżetu miasta z przeznaczeniem na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.
istotne.pl inwestycja, um bolesławiec

W tegorocznym budżecie Bolesławca przeznaczono w sumie 1 655 000 zł na dofinansowanie prac przy zabytkach. Dotacje na remont elewacji kamienicy trafią do wspólnot zlokalizowanych przy ulicach: B. Prusa 26/27/28, B. Prusa 19/21,  B. Prusa 22/23-24/25, B. Prusa 31/32, ul. B. Prusa 30, Sierpnia ’80 19/20- 21/22. Dotację przeznaczono również na roboty remontowe elementów zewnętrznych Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy Placu Zamkowym 1b. W zakres prac wchodzi: osuszenie, drenaż, izolacje pionowe ścian, wymiana skorodowanych tynków elewacji budynku. Dofinansowanie uzyska również ratunkowy remont elewacji, odwodnienie i osuszenie wnętrza najcenniejszego obiektu zabytkowego Bolesławca – Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej przy ul. Kościelnej 3.

W Bolesławcu remonty kolejnych kamieniczekW Bolesławcu remonty kolejnych kamieniczekfot. UM Bolesławiec
W Bolesławcu remonty kolejnych kamieniczekW Bolesławcu remonty kolejnych kamieniczekfot. UM Bolesławiec

Remonty realizowane są w ramach programu „Nowa Starówka”, który przyjęty został przez Radę Miasta Bolesławiec w 2006 r. Jednym z etapów programu jest remont kamienic przyrynkowych, którego zakres został podzielony na dwie części: remont więźby dachowej i pokrycia dachowego oraz remont elewacji, detali kamiennych, detali architektonicznych i uzupełnienie ubytków. Warunkiem uzyskania dofinansowania do remontu elewacji jest wykonanie przez wspólnotę remontu więźby dachowej i pokrycia dachowego.

informacja zlecona