Młodzi gniewni zaprezentowali swoje prace

Młodzi gniewni zaprezentowali swoje prace
fot. GA Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Moje tęsknoty” i otwarcie wystawy pokonkursowej miały miejsce w piątek 3 czerwca w bolesławieckim Teatrze Starym.
istotne.pl konkurs, teatr stary, mow iwiny

W konkursie „Moje tęsknoty” wzięli udział wychowankowie Zespołu Resocjalizacyjnego w Iwinach, Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie.

Uroczystość otworzyła Małgorzata Kowalska, dyrektorka Zespołu Resocjalizacyjnego w Iwinach: – Celem tegorocznej edycji było nie tylko rozbudzenie zainteresowań wychowanków ośrodków resocjalizacyjnych, pokazanie im, jak można kreatywnie i pożytecznie spędzić czas wolny. Przede wszystkim chodziło nam o to, żeby pokazać wrażliwość naszych podopiecznych.

Głos zabrała też naczelniczka Wydziału Edukacji i Promocji Alicja Krzyszczak: – Ktoś mógłby sobie pomyśleć, że takie konkursy w ośrodkach wychowawczych to jest jakaś pomyłka albo szczególne wyzwanie. Ja myślę, że to drugie. Wy, tak samo jak wszyscy inni, macie wrażliwość, uczucia, empatię. Takie konkursy organizuje się po to, aby pokazać, że macie zdolności artystyczne, że wam się chce. I za to wszystko chciałam wam podziękować.

W konkursie fotograficznym zwyciężyło zdjęcie Szymona Różnickiego. Drugie miejsce zajęła Inga Nowak. Trzecią nagrodę otrzymał Michał Chmielak. W konkursie plastycznym najlepsza okazała się praca Andrzeja Pitwora. Drugą nagrodę przyznano Krystianowi Oleksemu.

Zuzanna Kołodziej, wychowawczyni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Iwinach i pomysłodawczyni konkursu, uważa, że to przedsięwzięcie daje jej podopiecznym dużo satysfakcji. – Fotografia sprawia im ogromną radochę – mówi. – Bo to są ich wspomnienia, chwile, którymi dzielą się z innymi. Bardzo się cieszą, kiedy uda im się uchwycić jakiś piękny moment. Wpadają na świetne pomysły. Na tej wystawie widać ich pomysłowość i wrażliwość. I to jest wspaniałe.