Lekkoatletki z Gimnazjum nr 1 awansowały do Mistrzostw Polski

istotne.pl 0 lekkoatletyka, edukacja, g1 bolesławiec

Reprezentantki Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu (w składzie: Anna Rudek, Weronika Godek, Eryka Janiec, Aleksandra Niezgoda, Karolina Zatylna, Paulina Dobiech, Emilia Gałka, Marta Wołoszyn, Wiktoria Dudek, Wiktoria Woźniak, Martyna Czerner, Julia Żukowska, Wiktoria Gęsior, Dagmara Luszka, Dominika Perdon, Patrycja Falbogowska, Magdalena Przystarz) zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w województwie. Dziewczęta automatycznie awansowały do Mistrzostw Polski. Kwalifikacje na Finał Międzynarodowy Mistrzostw Polski uzyskała również sztafeta 4 x 100 m w składzie: Anna Rudek, Magdalena Przystarz, Eryka Janiec i Aleksandra Niezgoda.

Lekkoatletki z Gimnazjum nr 1 awansowały do Mistrzostw PolskiLekkoatletki z Gimnazjum nr 1 awansowały do Mistrzostw Polskifot. MZS nr 2 Bolesławiec

W klasyfikacji indywidualnej złoty medal wywalczyły: Aleksandra Niezgoda w biegu na 100 m, Eryka Janiec w skoku w dal oraz wspomniana sztafeta. Co więcej, Anna Rudek zdobyła brąz w biegu na 300 m ppł.

Opiekunem i trenerem reprezentacji „jedynki” jest Ryszard Kazimierz Posacki.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sztafeta (w składzie: Sylwia Jaźwicz, Natalia Regińska, Eryka Janiec i Aleksandra Niezgoda) z tej szkoły wywalczyła trzecią lokatę w Polsce!