Za 18 zł wychowawca zorganizował wycieczkę samolotem!

Za 18 zł wychowawca zorganizował wycieczkę samolotem!
fot. GA Z inicjatywy Jakuba Anduły z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Iwinach podopieczni placówki polecieli do stolicy.
istotne.pl mow iwiny

Mateusz Waszak, Mateusz Moćkun i Paweł Zoran, podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Iwinach, wzięli udział w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez jednego z wychowawców – Jakuba Andułę. – Jeździliśmy do pracy, aby na nią zarobić – zaznacza Mateusz Waszak.

Do stolicy dotarli… samolotem. Bilety kosztowały 18 zł w obie strony (była taka promocja jednej z tanich linii lotniczych). – Pan Kuba wpadł na pomysł, aby wyruszyć do Warszawy. Żebyśmy mogli pozwiedzać – opowiada „ii” Paweł. – Niektórzy po raz pierwszy lecieli samolotem.

Wychowankowie Ośrodka mieli okazję zwiedzić Stadion Narodowy, Stare Miasto, Pragę. Widzieli też Pałac Kultury i Nauki oraz warszawską Syrenkę. – Jednym słowem, bardzo nam się podobało – podsumowuje Paweł.

– Jeszcze nie słyszałam, żeby jakiś wychowawca MOW-u zorganizował dla swoich podopiecznych taką wycieczkę, i to jeszcze tak tanio – dodaje Alicja Krzyszczak, naczelniczka Wydziału Edukacji i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu.