Filmowe rozmowy o przyjaźni z pluszowym konikiem

Filmowe rozmowy o przyjaźni z pluszowym konikiem
fot. iwona Witczak?MPP NR 3 filia BOK-MCC i Horyzonty Edukacji Filmowej bardzo miło witają najmłodszych miłośników dobrego kina. Nauczycielki z MPP nr 3 (filia) wspaniale realizują projekt z przedszkolakami.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, przedszkole nr 3, nhef

Jak zachęcić małego widza do dyskusji o bajce i ważnych, poruszanych w niej tematach? Grażyna Hanaf wykładowczyni Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej wpadła na pomysł prezentowania bajek wraz z rekwizytami. Służą jej do tego: ogrodowy krasnoludek, który droczy się z pierwszakami i wciąż trzeba go upominać oraz pluszowy konik, który kocha przedszkolaki i pomaga im zrozumieć o czym jest bajka. Pomysł uatrakcyjnienia wykładów i dotarcia do małych dzieci podsunęła jej Małgorzata Biniek, zajmująca się promocją w BOK-MCC.

Jak przedszkole nr 3 (filia) w grupie średniaków realizuje temat „Przyjaźń”

Temat był realizowany na zajęciach w przedszkolu przez dwa dni. W ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej wybraliśmy się do kina Forum na projekcję zestawu krótkich bajek o przyjaźni. W kinie przywitała nas Grażyna Hanaf ze swoim przyjacielem: pluszowym konikiem i opowiadała, czym jest przyjaźń. Następnie obejrzeliśmy cztery filmy, które bardzo spodobały.

Po przyjściu do przedszkola rozmawialiśmy na temat przyjaźni odwołując się również do filmów. Bawiliśmy się w zabawy integracyjne „Krzesełko przyjaźni”, „Ja cię bardzo lubię”. Wyciągaliśmy z Czarodziejskiego Skrzyni Miłych Słów serduszka, którymi wymieniałyśmy się mówiąc sobie miłe słowa i układaliśmy je tworząc Drzewko przyjaźni. Podczas zabawy wędrujące serca uśmiechaliśmy się do swojego przyjaciela i dotykaliśmy go serduszkiem zgodnie ze wskazówkami nauczycielki.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę „Moja okrągła buźka” ilustrując treść za pomocą serc oraz piosenkę „Mój mały przyjaciel” naśladując grę na różnych instrumentach. Rysowaliśmy również siebie i swojego przyjaciela pastelami, a ramkę ozdabialiśmy kolorowymi figurami geometrycznymi.

Teraz już wiemy, że:

Najlepszym przyjacielem jest ten,
kto nie pytając o powód twojego smutku,
potrafi sprawdzić, że znów wraca radość
Św. Jan Bosko

Informacja: Iwona Witczak (MPP nr 3 filia)

Witamy w naszym projekcie kolejnych miłośników dobrego filmu

  • Zespół Szkół w Gromadce, klasę 1C wychowawczyni Moniki Krysy, klasę 1B wychowawczyni Danuty Sypek i klasę 1A wychowawczyni Gabrieli Bytner
  • Gimnazjum Samorządowe nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu, klasy: IC, II, IIIB i opiekunkę Ludmiłę Rutkę

Zachęcamy do pisania do nas o tym jak realizujecie Państwo projekt, każdą taką informację rozreklamujemy w ramach promowania szkół i nauczycieli z filmowymi horyzontami.