Jakub Hankiewicz mistrzem Polski we freestyle'u kajakowym

Jakub Hankiewicz mistrzem Polski we freestyle'u kajakowym
fot. BoLwater To już trzeci tytuł mistrzowski zawodnika Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater”, zdobyty na zawodach rozgrywanych na rzece.
istotne.pl jakub, hankiewicz, kajakarstwo, bolwater

W dniach 23-24 maja w Jeleniej Górze odbyły się IV Mistrzostwa Polski we Freestyle'u Kajakowym. W tegorocznych zawodach kajakarze rywalizowali w trzech kategoriach: seniorów (K1M), juniorów (K1J) oraz kobiet (K1K). Eliminacje odbyły się w sobotę, a finały w niedzielę.

Niedzielne finały rozgrywane były według nowych zasad. Każdy zawodnik musiał wykonać trzy przejazdy. W punktacji końcowej pod uwagę brano tylko najlepszy rezultat.

Jakub HankiewiczJakub Hankiewiczfot. BoLwater

Juniorzy nie zawiedli i tym razem. Rywalizacja w tej kategorii była niezwykle zacięta. Zwyciężył Jakub Hankiewicz z Lwówka Śląskiego, uczeń I LO w Bolesławcu, w najlepszym przejeździe uzyskując 390 punktów.

To już trzeci tytuł mistrza Polski zdobyty przez Kubę na zawodach rozgrywanych na rzece – w odwoju. Rywalizacja w takich warunkach jest o wiele bardziej dynamiczna i widowiskowa niż zawody halowe na basenie.

Drugi z lewej: Jakub HankiewiczDrugi z lewej: Jakub Hankiewiczfot. BoLwater

W kategorii seniorów mistrzostwo Polski obronił Tomasz Czaplicki z KKK Jelenia Góra, przed Jackiem Daszkowskim oraz Piotrem Sikorą (obaj z KKG Retendo). Reprezentant BLKS „BoLwater” Robert Hankiewicz (46 lat) zajął szóstą lokatę.

(informacja BoLwater/ii)