UKS Ilyo: dwoje bolesławian na podium w Mistrzostwach Polski

UKS Ilyo: dwoje bolesławian na podium w Mistrzostwach Polski
fot. UKS Ilyo Brązowe medale wywalczyli: Grzegorz Kozioł i Justyna Szyposz. Patrycja Piasecka, Paweł Knapik oraz Yevgen Nikitin zajęli punktowane piąte miejsca.
istotne.pl taekwondo, grzegorz, justyna, uks ilyo, wtf, kozioł, szyposz

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim odbyły się 16 i 17 maja w Ciechanowie. W zawodach brała udział piątka bolesławian z UKS Ilyo. Sukcesem może pochwalić się Grzegorz Kozioł, który zdobył swój pierwszy medal. Bolesławianin uległ dopiero w półfinale zawodnikowi AZS AWF Warszawa i wywalczył brąz w kategorii do 58 kg. Także trzecie miejsce zajęła Justyna Szyposz, w kategorii do 49 kg. Bolesławianka przegrała walkę półfinałową z reprezentantką Polski Beatą Przewłocką z AZS UWM Olsztyn.

Jurtyna Szyposz (niebieski pancerz) zdobyła brązowy medalJurtyna Szyposz (niebieski pancerz) zdobyła brązowy medalfot. UKS Ilyo

Pozostała trójka zawodników UKS Ilyo: Patrycja Piasecka, Paweł Knapik oraz Yevgen Nikitin, ukończyła zawody na punktowanych piątych miejscach. UKS Ilyo, w klasyfikacji klubowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski, zajął piąte miejsce i zdobył łącznie 67 punktów.

Paweł Knapik (niebieski pancerz) zajął piąte miejscePaweł Knapik (niebieski pancerz) zajął piąte miejscefot. UKS Ilyo

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w Ciechanowie, były ostatnim turniejem rangi Mistrzostw Polski, objętych Systemem Sportu Młodzieżowego. Do finału mistrzostw zakwalifikowali się zawodnicy i zawodniczki, którzy w turniejach eliminacyjnych uplasowali się na miejscach 1-4 (w swoich kategoriach wagowych). Piątka bolesławian wystąpiła w mistrzostwach dzięki wygranym eliminacjom w Krasnymstawie i Bogatyni. – Ten sezon mistrzowski możemy uznać za najlepszy w dziesięcioletniej historii klubu. Motywuje to do dalszej pracy i utrzymania się na jak najlepszym poziomie sportowym – podkreśla trener bolesławian Mariusz Sulma.

Od lewej: Mariusz Sulma, Paweł Knapik, Yevgen Nikitin, Grzegorz Kozioł, Justyna Szyposz, Patrycja Piasecka.Od lewej: Mariusz Sulma, Paweł Knapik, Yevgen Nikitin, Grzegorz Kozioł, Justyna Szyposz, Patrycja Piasecka.fot. UKS Ilyo

W tym roku zawodnicy UKS Ilyo sześciokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. Zdobyli dwa tytuły Mistrzów Polski, jeden wicemistrzowski oraz trzy medale brązowe. Dwóch zawodników klubu zostało powołanych do reprezentacji Polski. Krzysztof Jasiński pojedzie na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się za niespełna dwa tygodnie w Trelleborg. Kamil Serafin wystąpi na Mistrzostwach Europy Kadetów, które zostaną rozegrane na przełomie czerwca i lipca w Zagrzebiu.

(informacja UKS Ilyo/MZ)