Pociąg „Ślązak” do likwidacji?

Pociąg „Ślązak” do likwidacji?
fot. B.org Internauci biją na alarm. Według ich informacji od czerwca br. „Ślązak” przestanie kursować na trasie Zgorzelec-Wrocław. Przedstawiciele PKP Intercity stanowczo zaprzeczają.
istotne.pl pkp, pociąg, rozkład jazdy

O nagłośnienie sprawy poprosiła nas Czytelniczka. Nieoficjalna informacja o tym, że władze PKP Intercity planują zmiany w kursowaniu pociągu pospiesznego „Ślązak”, pojawiła się na forum Infokolej.pl. „Pociąg ma być zlikwidowany tylko na odcinku Zgorzelec-Wrocław. Powód? PKP ma problem z obsadzeniem załogi” napisała w mailu do redakcji Czytelniczka.

Na forum zawrzało. „Ja proponuję zlikwidować wszystkie pociągi z Wrocławia do Zgorzelca [...]. Wtedy będzie można mieć 100% pewność, że linia przetrwa następne 300 lat w nienaruszonym stanie” napisał jeden z forumowiczów. „Tylko PKP, jak żaden inny monopol w Polsce, potrafi odstraszać swoich klientów, zamiast ich przyciągnąć do siebie” zawtórował mu drugi.

Spółka PKP Intercity stanowczo zaprzecza tym doniesieniom. Beata Czemerajda z zespołu prasowego PKP IC napisała: „Od 1 czerwca kursowanie pociągu Ślązak nie ulegnie zmianie, nie planujemy jego likwidacji”.

(informacja ii)