Powstaje oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży

Powstaje oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży
fot. B.org Na początku lipca w szpitalu wojewódzkim zostanie otwarty oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży. Znajdzie się w nim miejsce dla 20 pacjentów.

W piątek 15 maja w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu odbyła się konferencja poświęcona powstaniu oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy oraz pracownicy szpitala wojewódzkiego.

Starosta Cezary Przybylski (pierwszy od lewej) zadeklarował, zrobi wszystko, aby placówka leczniczo-wychowawcza powstała w BolesławcuStarosta Cezary Przybylski (pierwszy od lewej) zadeklarował, zrobi wszystko, aby placówka leczniczo-wychowawcza powstała w Bolesławcufot. Starostwo Powiatowe

Oddział ruszy na początku lipca. Znajdzie się w nim miejsce dla 20 pacjentów. Dyrektorka szpitala Janina Hulacka nie zamierza jednak spocząć na laurach: – Chcemy stworzyć całe centrum psychiatrii dla dzieci i młodzieży.

W środku: Janina HulackaW środku: Janina Hulackafot. Starostwo Powiatowe

Jednym z elementów planowanego centrum jest placówka leczniczo-wychowawcza. Pierwszy zakład tego typu powstaje w Lubiążu. Jeśli się sprawdzi, będą powstawać kolejne. Janina Hulacka i Cezary Przybylski, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, zadeklarowali, że zrobią wszystko, aby taką placówkę w Bolesławcu otworzyć.

fot. Starostwo Powiatowe

(informacja SP/ii)