Są pieniądze na przebudowę ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury!

Są pieniądze na przebudowę ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury!
fot. B.org Powiat Bolesławiecki otrzyma ponad 4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość całej inwestycji to ponad 8,1 mln zł.
istotne.pl dofinansowanie, remont, starostwo, inwestycja

W marcu 2009 r. pisaliśmy, że Powiat złożył wniosek o dofinansowanie remontu ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury. Dziś już wiadomo, że samorząd otrzyma na ten cel ponad 4 mln z Regionalnego Programu Operacyjnego. Renowacja obu ulic była jednym z tematów konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 28 maja w starostwie powiatowym.

– To będzie remont kapitalny – powiedział podczas czwartkowego spotkania Roman Palczewski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych. Ulice zostaną gruntownie przebudowane i poszerzone. – Wszystko to spowoduje, że poruszanie się tą drogą będzie zdecydowanie bezpieczniejsze – podkreślił starosta Cezary Przybylski.

Od lewej: Roman Palczewski, Cezary Przybylski i Dariusz KwaśniewskiOd lewej: Roman Palczewski, Cezary Przybylski i Dariusz Kwaśniewskifot. Gerard Augustyn

Dzięki remontowi utworzonych zostanie 75 nowych miejsc parkingowych. Powstaną też nowe chodniki. Wartość całej inwestycji to ponad 8,1 mln zł. Gmina Miejska wesprze renowację kwotą 2 mln zł, resztę dołoży Powiat.

fot. Gerard Augustyn

Kiedy ruszą prace? – Pod koniec roku powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę – powiedział Cezary Przybylski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, renowacja rozpocznie się na wiosnę 2010 r.

(informacja ii)