Tras dla rolkarzy nie będzie

Tras dla rolkarzy nie będzie
fot. Gerard Augustyn Na problem zwrócił uwagę nasz Czytelnik. Napisał, że w Bolesławcu brakuje tras dla rolkarzy. Rzeczniczka magistratu tłumaczy, że w tegorocznym budżecie miasta nie przewidziano środków na ten cel.
istotne.pl urząd miasta, inwestycja, rolkarz

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik. W mailu do redakcji napisał:

Od ubiegłego roku jeżdżę na rolkach, w tym roku z całą rodzinką. Widzę, że jest wiele osób, które nie mają gdzie spokojnie jeździć na rolkach. Teraz, żeby czerpać z tego prawdziwą przyjemność, trzeba wsiąść w auto i jechać do Lwówka Śląskiego. Mają tam piękną trasę asfaltową o długości ponad 10 km. U nas – ani w mieście, ani w jego okolicach – tego nie ma.

Miasto się szczyci trasami rowerowymi. Ale nie jest sztuką wyznaczyć trasy w lesie. Może by ktoś się wziął za zrobienie takich tras jak w okolicach Lwówka? Mamy tak dużo pięknych terenów wokół miasta. To byłaby supersprawa, coś, co przyciągałoby do Bolesławca młode pokolenie turystów.

Owszem, można się tłumaczyć, że nie ma pieniędzy, a wydatków jest wiele. Tyle że w innych miastach coś się w tym kierunku robi, a u nas NIC. Czym Bolesławiec chce przyciągnąć turystów? Starsze pokolenie może będzie spacerować po nowych plantach albo wyremontowanym Rynku. Ale dla pokolenia 20-, 30- i 40-latków to na pewno za mało. Czy ktoś się w końcu tym zajmie?

– Wśród tegorocznych inwestycji nie ma zaplanowanych środków na budowę tras dla rolkarzy. W budżecie przewidziano natomiast środki na budowę dróg rowerowych – jako uzupełnienie już istniejących tras – wyjaśniła nam Agnieszka Gergont, rzeczniczka bolesławieckiego magistratu.

Rzeczniczka odniosła się też do zarzutu, że magistrat nie wie, jak przyciągnąć do Bolesławca 20-, 30- i 40-latków. – Jednym z pomysłów na podniesienie atrakcyjności miasta dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego jest budowa Bolesławieckiego Parku Wodnego „Orka”, którego otwarcie nastąpi 1 czerwca – zaznaczyła. – Warto przypomnieć również o nowej hali sportowej przy ul. Jana Pawła II. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się kompleks boisk Orlik. W okresie zimowym mieszkańcy zarówno Bolesławca, jak i okolicznych miejscowości chętnie korzystają z lodowiska krytego.

Agnieszka Gergont dodała również, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „organizuje szereg imprez sportowo-rekreacyjnych dla amatorów sportu. Systematycznie odbywają się Otwarte Mistrzostwa Bolesławca, które są ogólnodostępną sportowo-rekreacyjną ofertą dla wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek i płeć. W turniejach OMB mogą brać udział zarówno zawodnicy, którzy uprawiają sport wyczynowo, jak i amatorzy”.

Czy w naszym mieście przydałaby się trasa dla rolkarzy? Zapraszamy do dyskusji.

(informacja: ii)