Za nami Europejskie Biegi Uliczne

zawodniczka
istotne.pl 0 bieg, mosir bolesławiec

W niedzielę, 22 maja, rozegrano Europejskie Biegi Uliczne Bolesławiec 2011. W zawodach dla dzieci wystartowało 77 biegaczy. Oto nazwiska najlepszych:

• Kinga RewajRafał Moroz (oboje z Nowogrodu Bobrzańskiego) – w kategorii 7-10 lat
  • Klaudia Rewaj z Nowogrodu Bobrzańskiego i Michał Krzysztofiak z Siedlęcina – w kategorii 11-13 lat
  • Eryka Baran (Bolesławieckie Stowarzyszenie Abstynentów „Przemiana”) i Radosław Augustyn z Nowogrodu Bobrzańskiego – w kategorii 14-16 lat.

W biegu głównym zaś wzięło udział 75 zawodników (71 ukończyło bieg). W klasyfikacji generalnej triumfowali: Katarzyna Durak z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Żórawina oraz Ivan Musiyako z Ukrainy.

Tego dnia rozegrano też bieg dla VIP-ów. Pierwsze miejsce zajął Jarosław Kowalski, przewodniczący klubu Forum w Radzie Miasta Bolesławiec. Drugi był Jacek Dudyński z bolesławieckiego magistratu, a trzeci – wiceprezydent Kornel Filipowicz. Na czwartej pozycji uplasował się Mirosław Sakowski, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.