Miasto musi remontować budynki BOK-u

Miasto musi remontować budynki BOK-u
fot. Archico W nowym, bezpiecznym ośrodku kultury będzie o wiele więcej sal i pracowni. Powstanie również amfiteatr.
istotne.pl bok-mcc, remont

Serwis Boleslawiec.org dotarł do planów przebudowy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Remont jest konieczny, ponieważ obiekt nie spełnia norm przeciwpożarowych i Straż Pożarna grozi jego zamknięciem. W samej tylko sali kina trzeba natychmiast wymienić siedzenia, usunąć boazerię i płyty stropowe.

Brak opisuBrak opisufot. Archico

Na terenie dotychczasowego ośrodka ma pozostać jedynie kino Forum. W miejscu istniejącego budynku BOK ma pojawić się nowy. Oprócz tego zostanie dobudowany kolejny budynek (dla Miejskiej Biblioteki Publicznej i Regionalnego Centrum Informacji) oraz amfiteatr.

Brak opisuBrak opisufot. Archico

Nowy obiekt będzie miał trzy piętra i będzie składać się z wielu pomieszczeń. Przygotowane zostaną pracownie: plastyczna, ceramiczna, witraży, poligraficzna, muzyczna ze studiem nagrań oraz fotograficzno-filmowa. Wybudowana zostanie sala taneczna z zapleczem, sala prób teatralnych oraz pracownia komputerowa. W projekcie przewidziano także salę koncertowo-taneczną, teatralną oraz podwójną konferencyjną. Powierzchnia największej sali tanecznej będzie miała 115 m². Salę konferencyjną będzie można podzielić na dwie części, a sala teatralna będzie wyposażona w widownię na 115 miejsc.

Brak opisuBrak opisufot. Archico

W nowym BOK-u będzie także galeria, bufet, pomieszczenia socjalne i biurowe. Na wewnętrznym dziedzińcu zostanie wybudowany amfiteatr.

Projekty przygotowała Pracownia Projektowa "Archico" S.C.

Opinie czytelników

Pomysł niezły, a zniknąłby ten fatalny wagonik z podium?

Patinaszek, Bolesławiec

Ja bym proponowała dać sobie spokój z amfiteatrem. Już mieliśmy dwa, jeden spróchniał, drugi jest w parku na górce, gdzie kręcą się menele, teraz będzie trzeci na dziedzińcu. A bulwar nad Bobrem dalej jest do niczego. Nie ma gdzie zrobić na przykład dużego koncertu.

Anka, Bolesławiec

Byłoby wspaniale, ale co z nowym krytym basenem? Bo gdyby nie Niemcy w latach trzydziestych, do dziś nic by nie było.

Darek, Bolesławiec

Na planach wygląda pięknie, ale czy to jest możliwe do zrealizowania? Przydałby się taki piękny ośrodek, bo ten co jest to kupa śmiechu. Nie ma gdzie organizować porządnych imprez. Nic się nie dzieje w naszym mieście. Jest nudno i pusto.

Irena, Bolesławiec