Agnieszka Dalmata Mistrzynią Polski w rzucie dyskiem!

Agnieszka Dalmata
fot. MKS Bolesłavia Bolesławianka oddała rzut na odległość 45,49 m, czym zdeklasowała rywalki. Dobrze zaprezentowali się także inni zawodnicy MKS Bolesłavia. Łącznie klub zdobył 28 punktów w systemie sportu młodzieżowego.
istotne.pl 0 olimpiada, agnieszka dalmata, bolesłavia

W weekend, 23-25 lipca, w Zielonej Górze odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Bolesławiec reprezentowało 7 zawodników z MKS Bolesłavia. Największy sukces odniosła Agnieszka Dalmata, która wywalczyła Mistrzostwo Polski w rzucie dyskiem. Już w kwalifikacjach Agnieszka nie miała sobie równych, uzyskując wyniki 37,45 m. W finale bolesławianka posłała dysk na odległość 45,49 m. Odległość jest rekordem życiowym Agnieszki. Inna reprezentantka Bolesłavii - Beata Dąbal z wynikiem 27,50 m uplasowała się na 20 miejscu.

Trener Tomasz Markowski wraz z Agnieszką Dalmatą - Mistrzynią Polski w rzucie dyskiemTrener Tomasz Markowski wraz z Agnieszką Dalmatą - Mistrzynią Polski w rzucie dyskiemfot. MKS Bolesłavia

W rzucie oszczepem, po udanych kwalifikacjach (33,50 m), w finale wystąpiła Aneta Bujak. Zawodniczka posłała oszczep na odległość 35,82 m i zdobyła 8 miejsce. Agnieszka Dalmata dobrze zaprezentowała się także w pchnięciu kulą. W kwalifikacjach uzyskała wynik 11,20 m, natomiast w finale 11,07 m. Uzyskany wynik pozwolił jej zająć 9 miejsce w kraju. Na 14 pozycji, z wynikiem 10,26 m, uplasowała się Beata Dąbal. W rzucie młotem wystartowały Aneta Bujak (16 miejsce z wynikiem 33,91 m) oraz Agnieszka Bosek (14 miejsce z wynikiem 34,80 m).

Od lewej: Małgorzata Markowska, Agnieszka Dalmata i Marian Dobija - prezes DZLAOd lewej: Małgorzata Markowska, Agnieszka Dalmata i Marian Dobija - prezes DZLAfot. MKS Bolesłavia

W konkurencjach biegowych Bolesłavię reprezentowało troje zawodników. Po udanych kwalifikacjach i zdobyciu rekordu życiowego (14,72 s) w biegu na 110 m przez płotki Maciej Chojnacki awansował do finału. Ostatecznie podopieczny Ryszarda Posackiego zajął wysokie 8 miejsce. Na dłuższych dystansach rywalizowała podopieczna Darka Marka - Anna Twardowska (18 miejsce w chodzie na 5000 m z wynikiem 30:23,32), oraz Paulina Olszowy (21 miejsce na 2000 m w biegu przez przeszkody 8:29,35), zawodniczka Małgorzaty Markowskiej.

Aneta Bujak - 8 miejsce w rzucie oszczepem i 16 miejsce w rzucie młotemAneta Bujak - 8 miejsce w rzucie oszczepem i 16 miejsce w rzucie młotemfot. MKS Bolesławia

Zestawienie punktów uzyskanych przez Lekkoatletów MKS Bolesłavia podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Zielona Góra:

• Agnieszka Dalmata - Kula 3 pkt, dysk 9 pkt
  • Beata Dąbal - kula 2 pkt, dysk 1 pkt
  • Aneta Bujak - oszczep 4 pkt, młot 2 pkt
  • Agnieszka Bosek - młot 2 pkt
  • Maciej Chojnacki - bieg 110 m ppł. 4 pkt
  • Anna Twardowska - chód 5000 m 1 pkt

Łącznie zawodnicy MKS Bolesłavia zdobyli 28 pkt. w systemie sportu młodzieżowego, co dało klubowi 28 miejsce w kraju.

Paulina Olszowy (druga od lewej)  w biegu na 2000 m uplasowała się na 21 miejscuPaulina Olszowy (druga od lewej) w biegu na 2000 m uplasowała się na 21 miejscufot. MKS Bolesłavia