Zawodnik UKS Ilyo ponownie na Mistrzostwach Europy

Zawodnik UKS Ilyo ponownie na Mistrzostwach Europy
fot. ze zbiorów Krzysztofa Jasińskiego Krzysztof Jasiński wystartuje na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Taekwondo, które odbędą się na Ukrainie.
istotne.pl taekwondo, uks ilyo, krzysztof jasiński

Bolesławieccy taekwondocy z UKS Ilyo nie próżnują. Już za kilka dni spora grupa juniorów i juniorów młodszych wyjedzie do Bornego Sulinowa na pierwsze zgrupowanie połączone z przygotowaniami kadry narodowej do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich YOG (Youth Olympic Games) w Singapurze.

Zaś 25 lipca Krzysztof Jasiński, nasz dwukrotny złoty medalista tegorocznych Mistrzostw Polski, wylatuje wraz z reprezentacją Polski na dwutygodniowe konsultacje do Seulu – kolebki światowego taekwondo. Krzysztof przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 9-12 października w Charkowie na Ukrainie.

Zarówno Krzysztof, jak i pozostali zawodnicy UKS Ilyo z kadry wojewódzkiej zakończą wakacje dwutygodniowym zgrupowaniem w Bęsi na Mazurach, które rozpocznie się 15 sierpnia.

– Minione półrocze zaowocowało 4 medalami Mistrzostw Polski 2010. W porównaniu do roku ubiegłego, w którym zawodnicy z Bolesławca wywalczyli sześć krążków, to, niestety, regres – mówi Mariusz Sulma, szef UKS Ilyo. – Sezon 2010/2011 zapowiada się jednak dużo lepiej. Taki jest sport. 1 września wchodzi w życie nowa ustawa o sporcie, która kładzie nacisk na dyscypliny olimpijskie, czyli również taekwondo. Co nie zmienia faktu, że nadal liczyć będzie się przede wszystkim ciężka praca.

(informacja UKS Ilyo/ii)