Jacek Nabożny – piąte miejsce w europejskich wielobojach

Jacek Nabożny
fot. MKS Bolesłavia Pochodzący z Bolesławca lekkoatleta reprezentował Polskę na turnieju w Holandii. Zawodnik zdobył 7536 punktów, co pozwoliło mu zakończyć rywalizację na piątej lokacie.
istotne.pl 0 jacek nabożny, holandia, bolesłavia

Zawody I Ligi Pucharu Europy w Wielobojach rozegrano 27 i 28 czerwca w holenderskim Hengelo. W rywalizacji wzięła udział także reprezentacja Polski. Jednym z dziesięciu kadrowiczów był pochodzący z Bolesławca, wychowanek MKS Bolesłavia, obecnie trenujący w Wrocławiu - Jacek Nabożny. Dla Polaków pierwszy dzień zawodów był bardzo udany (prowadził Dawid Pyra, przed Krzysztofem Plaskotą i Jackiem Nabożnym). Reprezentacja Polski zwyciężyła w I lidze.

Bardzo dobra forma naszych zawodników pozwoliła także na zajęcie drugiego miejsca w Superlidze. Jacek Nabożny z dorobkiem 7536 punktów zajął piąte miejsce (klasyfikacja indywidualna). Niestety, nie wystarczyło to na minimum, które umożliwiłoby start na Mistrzostwach Europy w Barcelonie.