Udany debiut Angeliki Haniszewskiej na mistrzostwach Europy!

Angelika Haniszewska
istotne.pl 0 zawody, bieg, uks tukan

W Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację. Nasz powiat reprezentowali: Angelika HaniszewskaMarek Wojnowicz, zawodnicy UKS Tukan Iwiny. W zawodach świetnie zaprezentowała się Angelika, która zajęła 15 miejsce w biegu klasycznym i 13 w sprincie. To ogromny sukces, zważywszy na fakt, że to dopiero drugi sezon Angeliki w tej dyscyplinie sportu.

Pozostali zawodnicy Tukana też nie próżnowali. Małgosia Szeliga, startująca w kategorii K-18, nie dała żadnych szans swoim rywalkom i wygrała międzynarodowe zawody Wawel Cup. Podczas tych samych zawodów Wojciech Pachnik triumfował w niewliczanym do klasyfikacji biegu sprinterskim i zajął drugie miejsce w kat. M-20 (swój występ przypłacił jednak kontuzją stawu skokowego). Bartek Szeliga (kat. M-14) uplasował się na siódmej pozycji.

W środku: Małgosia SzeligaW środku: Małgosia Szeligafot. Dariusz Pachnik

W zawodach Limanowa Cup w biegu sprinterskim zwyciężył Bartek Szeliga, trzeci był Mariusz Wojnowicz (w kategorii M-16). Piątą lokatę wywalczyła Dominika Kanikowska (K-14), a w kategorii M-40 bezkonkurencyjny okazał się trener Tukanów – Dariusz Pachnik. Całe zawody wygrała Małgosia Szeliga. Bartek Szeliga był dziewiąty, a Dariusz Pachnik – trzeci.