Za nami Dni Gminy Osiecznica

Zawodniczki
fot. GOKiS Osiecznica Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć m.in. pokaz w wykonaniu Drużyny Rycerskiej Syrokomla oraz występy artystyczne.
istotne.pl 0 koncert, osiecznica, gokis bolesławiec, skating

W dniach 26 i 27 czerwca odbyły się Dni Gminy Osiecznica. W sobotę o 16:00 rozpoczął się Gminny Turniej Szachowy. W zawodach zwyciężył Mikołaj Ziętek, drugi był Ryszard Armata, a trzeci – Czesław Krupa. Tego dnia publiczność miała okazję zobaczyć pokazy w wykonaniu Drużyny Rycerskiej Syrokomla oraz tancerek z Inna Show – Cheerleaders Turów Zgorzelec.

W niedzielę zaś odbyła się kolejna edycja Skate-maratonu. W zawodach wzięło udział 265 osób. Zwycięzcą biegu głównego został Paweł Milewski. Drugie miejsce zajął Heiko Klipstein, a trzecie – Krzysztof Plich. Wśród pań najlepsza okazała się Paulina Kowalik. Druga była Laura Hündorf, a trzecia – Yvonne Schönbach.

W biegu na 16 km pierwszy na metę dotarł Wojciech Baran. Drugą lokatę zajął Jakub Ciesielski, trzecią – Robert Chłodzik. W kategorii kobiet zwyciężyła Ewa Kusz. Na drugiej pozycji uplasowała się Patrycja Zdrojewska, na trzeciej – Maja Szocińska.

Natomiast w biegu dla najmłodszych najlepszy okazał się Radosław Jakubski. Drugi był Alan Ciborowski, trzeci – Marcin Guzowski. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Weronika Szocińska, przed Izabelą ŻdanKają Hytnar.

Po zakończeniu maratonu przed publicznością zaprezentowały się zespoły Nad Kwisą, Kapela Herbutów, Nasza Biesiada, Rafineria, Mythos, Wędrowne Gitary oraz kabaret Afera.

Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni. Organizatorem święta był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Osiecznicy.