Zebrali nakrętki dla chorej Nikoli

Zebrali nakrętki dla chorej Nikoli
fot. Marcin Zabawa Przez ponad 2 miesiące akcji zebrano co najmniej kilkadziesiąt tysięcy nakrętek. Pieniądze za nakrętki przeznaczone będą na leczenie Nikoli Osińskiej. Dziewczynka urodziła się z naczyniakiem limfatycznym twarzy.
istotne.pl akcja, nakrętka, nikola, osińska

Mariusz Paluch, Adrian Poznański i Michał Kunecki, to członkowie klubu Street Team Bolesławiec, którzy zorganizowali akcję zbierania plastikowych nakrętek dla chorej na naczyniaka Nikoli Osińskiej ze Szprotawy. O chorej dziewczynce pisaliśmy tutaj

Od lewej Adrian Poznański, Mariusz Paluch i Michał KuneckiOd lewej Adrian Poznański, Mariusz Paluch i Michał Kuneckifot. Marcin Zabawa

W sobotę (19 czerwca), na terenie Hurtowni Gamma, członkowie klubu Street Team Bolesławiec ładowali zebrane nakrętki na dostawczy samochód. – Akcja zbierania nakrętek trwała przeszło 2 miesiące. Cieszymy się, że aż tyle zdołaliśmy zebrać. Jest tego bardzo, bardzo dużo – mówi, nie kryjąc radości, Adrian Poznański. – Nikt nie przeliczał tego dokładnie ale mogę powiedzieć, że w jednej, tzw. zrywce, jest 200 nakrętek, a mamy zapełniony niemal cały kontener – kontynuuje Adrian.

fot. Marcin Zabawa

Cenny ładunek został przewieziony do Żar. Stamtąd zostanie zawieziony do podkrakowskiej firmy, która nakrętki zważy i wypłaci pieniądze. Pieniądze trafią do chorej Nikoli. O tym ile zebrano pieniędzy napiszemy jak tylko będziemy znali kwotę.

W akcji zbierania nakrętek brały udział szkoły, przedszkola, firmy i osoby prywatne z Bolesławca, Zgorzelca, Pieńska, Bogatyni i Lubania. – Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do zbiórki nakrętek. Dziękujemy nauczycielom, katechetom i osobom prywatnym, którzy zbierali i przynosili nakrętki – mówi Mariusz Paluch, pomysłodawca akcji.

Organizatorzy akcji składają podziękowania chłopakom z klubu Street Team Bolesławiec oraz wszystkim tym, którzy wypowiadali się na internetowym forum klubu i pomogli w akcji. Dziękują także pracownikom Kina Orzeł, dorosłym i dzieciom z Przedszkola nr 3, Lakierni Kameleon, Hurtowni Unikat. Czytelnikom Portalu IstotneInformacje.pl. Drukarni z ul. Mickiewicza, która wydrukowała plakaty informujące o akcji. Hurtowni Gamma, która udostępniła kontener do składowania nakrętek oraz firmie Termoder, która zapewniła transport nakrętek do Żar.

Możesz pomóc!

Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc finansowo Nikolę, mogą wpłacać pieniądze na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
PKO BP oddział 1 w Warszawie
nr konta: 41 12 40 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: „Darowizna na leczenie i rehabilitację Nikoli Osińskiej”.

fot. Marcin Zabawa

(informacja ii)