Wandale zniszczyli ogrodzenie przy A4

Wandale zniszczyli ogrodzenie przy A4
fot. Czytelnik O sprawie powiadomił nas Czytelnik. Nieznani sprawcy przecięli siatkę przy drugim wiadukcie za węzłem Godzieszów. 22 kwietnia ogrodzenie zostało naprawione.
istotne.pl wandal, a4, gddkia

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik. W mailu do redakcji napisał: „Podczas weekendowego spaceru zauważyłem niepokojący akt wandalizmu przy nowej autostradzie A4, przy drugim wiadukcie za węzłem Godzieszów w stronę Zgorzelca. Rozerwane ogrodzenie stanowi zagrożenie dla kierowców. Wygląda na to, że była to próba kradzieży słupków”. I dodał: „Szczelina w ogrodzeniu pozwala zwierzętom wejść na drogę, co dla kierowcy może skończyć się tragicznie”.

Przecięta siatkaPrzecięta siatkafot. Czytelnik
Nieznani sprawcy próbowali ukraść słupki i siatkęNieznani sprawcy próbowali ukraść słupki i siatkęfot. Czytelnik

W poniedziałek, 19 kwietnia, powiadomiliśmy o sprawie wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 22 kwietnia drogowcy naprawili siatkę i wkopali ją w ziemię. – Niestety, nie jest to jedyny przypadek kradzieży siatek i słupków. W połowie kwietnia ukradziono 150 m siatki przeciwśnieżnej i 130 słupków drewnianych, a około miesiąca po oddaniu autostrady do ruchu skradziono 20 słupków ogrodzeniowych. W obu przypadkach zgłosiliśmy te zdarzenia na policję, jednak sprawców nie udało się schwytać – mówi Joanna Wąsiel, rzeczniczka GDDKiA. – Dwukrotnie w ciągu dnia nasze służby dokonują objazdu autostrady. Podczas jednego z takich objazdów udało nam się odstraszyć potencjalnego złodzieja, który zabierał się za rozcinanie siatki.

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

– Trudno przeciwdziałać takim sytuacjom. Nie mamy możliwości monitorowania każdego kilometra autostrady 24 godziny na dobę – tłumaczy rzeczniczka. – Dlatego prosimy kierowców o pomoc. Jeżeli ktoś był świadkiem takiego zdarzenia, prosimy o informację. We Wrocławiu działa całodobowy Punkt Informacji Drogowej, do którego można zgłaszać tego typu zdarzenia. Numer telefonu to 071 334 73 03.

Przekaż istotną informację

Sygnał o zniszczonym ogrodzeniu przy A4 otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)