Znana autorka książek dla dzieci będzie gościć w Bolesławcu

Znana autorka książek dla dzieci będzie gościć w Bolesławcu
fot. MBP Eliza Piotrowska, pisarka i ilustratorka, poprowadzi warsztaty muzyczno-plastyczne dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
istotne.pl literatura, warsztaty, miejska, biblioteka, publiczna, eliza, piotrowska

We wtorek, 20 kwietnia, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na warsztaty muzyczno-plastyczne, które poprowadzi Eliza Piotrowska, znana pisarka i ilustratorka. Piotrowska ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Poznańskim i studia specjalizacyjne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Stale współpracuje z „Misiem”, „Świerszczykiem” i czasopismem „Ryms”. Jest autorką m.in.: „Bajki o czasie”, „Cioci Jadzi”, „A ja nie pozwolę nudzić wam się w szkole!”, „Alfabeciku dla dzieci. Cyferek dla niewielkich”, „Przewodnika po polskich sanktuariach”, „To miasto nazywa się Rzym” oraz „Ortografii, czyli hecy, którą wszystkim się zaleca!”. Najnowsza książka pisarki to „Fryderyk Chopin i jego świat”.

Pracowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu, gdzie wspólnie z Pauliną Broniewską stworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą – kreatywne teoretyczno-praktyczne warsztaty dla dzieci, za które obie panie otrzymały wyróżnienie w konkursie Sybilla 2002, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od kilku lat na stałe mieszka w Rzymie. Co roku przyjeżdża do Polski na kilka tygodni, by spotkać się ze swoimi czytelnikami. Dlaczego wybrała Rzym? Twierdzi, że „żyją tutaj bardzo piękni ludzie. A jak wiadomo, najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha”.

Początek spotkania o 11:30. Warsztaty, wpisujące się w cykl „Bolesławieckie Biblionalia”, zostały dofinansowane w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(informacja MBP/ii)