Rozbujali Concordię w hołdzie Trytonowi

Rozbujali Concordię w hołdzie Trytonowi
fot. ii Michał „Big Man Tryton” Krauze, DJ, wokalista i organizator imprez, przegrał walkę z ostrą białaczką. 25 kwietnia w Concordii odbył się koncert na jego cześć. Gwiazdą wieczoru była wrocławska grupa Natural Dread Killaz.
istotne.pl koncert, via sudetica, concordia, reggae

Michał „Big Man Tryton” Krauze był znanym DJ-em, wokalistą i organizatorem imprez. Tryton zapadł na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przechodził sterydo- i chemioterapię w Poznaniu. Przyjaciele Michała zorganizowali cykl koncertów, z których dochód miał być przeznaczony na jego leczenie.

Bolesławianie też włączyli się w tę akcję. W poniedziałek, 12 kwietnia, Tryton przegrał walkę z chorobą. Miał 25 lat. Planowany na 16 kwietnia koncert w Concordii został odwołany. Grupa przyjaciół Trytona postanowiła jednak reaktywować ideę imprezy – by oddać hołd artyście i zebrać środki, które zostaną przekazane rodzinie zmarłego, która poniosła spore koszty leczenia.

W niedzielę, 25 kwietnia, w Concordii (ul. Orla) odbyła się charytatywna impreza w klimatach reggae. Wystąpiły m.in. grupy Method Massiv i Natural Dread Killaz. Swoją muzyką oba zespoły porwały bolesławian do tańca. Publiczność bawiła się setnie. Dzięki koncertowi udało się zebrać 1 400 zł na rzecz Trytona.

Organizatorami imprezy byli: stowarzyszenie Via Sudetica, Fontanna Kultur Alternatywnych oraz przyjaciele. Serwis IstotneInformacje.pl był patronem medialnym wydarzenia.

fot. ii
Method MassivMethod Massivfot. ii
Method MassivMethod Massivfot. ii
fot. ii
Natural Dread KillazNatural Dread Killazfot. ii
fot. ii
Natural Dread KillazNatural Dread Killazfot. ii

(informacja Via Sudetica/ii)