Dzielna Nikola walczy z ciężką chorobą

Dzielna Nikola walczy z ciężką chorobą
fot. http://www.nikola-osinska.yoyo.pl Mała mieszkanka Szprotawy urodziła się z naczyniakiem limfatycznym twarzy. Aby mogła wrócić do zdrowia, konieczna jest kosztowna operacja. W Bolesławcu trwa akcja charytatywna na rzecz Nikoli.
istotne.pl akcja, choroba, charytatywna, nikola, osińska

Czteroletnia Nikola Osińska ma naczyniaka limfatycznego. Choroba zdeformowała jej twarz. Dziewczynka często gorączkowała. „Nikolka bardzo cierpiała, nie mogła jeść, piła przez słomkę. W nocy budziła się z płaczem, bo buźka bardzo puchła” pisze na blogu Katarzyna Dzida, matka małej szprotawianki. Nikola przeszła 7 operacji. Przez jakiś czas twarzyczka dziewczynki wyglądała ładnie. „Jeździliśmy na dalsze zabiegi do Berlina. Jednak od stycznia 2010 r. naczyniak ponownie się powiększył. Pojawił się bolesny rumień, a policzek wygląda tak, jakby miał pęknąć” opisuje pani Katarzyna.

Aby dziewczynka mogła wrócić do zdrowia, konieczna jest operacja. Jej koszt to 10 tys. euro. Na taki wydatek mamy Nikoli po prostu nie stać. Od około tygodnia w Bolesławcu trwa akcja charytatywna na rzecz chorej dziewczynki. W przedsięwzięcie włączyły się bolesławieckie szkoły, a także mieszkańcy Nowogrodźca i Zgorzelca.

– Nikolka nie może jeść, nie może mówić. Naczyniak się bardzo szybko rozwija, jest coraz większy – opowiada portalowi i gazecie IstotneInformacje.pl Mariusz Paluch, wujek dziewczynki i inicjator akcji. – Moja siostra poprosiła mnie o pomoc. Za pośrednictwem Naszej-klasy i Gadu-Gadu powiadomiłem znajomych o sprawie. Zbieramy plastikowe nakrętki.

Nakrętki trafią do Krakowa. Tamtejsza firma skupuje je po godziwej cenie. Pieniądze zostaną przelane na konto fundacji, która opiekuje się Nikolką. – Bardzo cieszy mnie to, że ludzie są tacy serdeczni i chcą pomagać – mówi ze wzruszeniem pan Mariusz. – Do tej pory udało nam się zebrać około 2 ton nakrętek.

Dzisiaj mała szprotawianka pojechała na badania do Warszawy. W niedzielę, 25 kwietnia, Nikola wraz z mamą udadzą się do Berlina na konsultacje. Operacja zaplanowana jest na sierpień. Może jednak okazać się, że dziewczynka będzie musiała być zoperowana w trybie przyspieszonym. – Chciałbym prosić wszystkich o pomoc w zbieraniu nakrętek – dodaje pan Mariusz.

Nikola Osińska z mamąNikola Osińska z mamąfot. http://www.nikola-osinska.yoyo.pl

Punkty zbiórek:

  • Kino Orzeł
  • lakiernia Kameleon przy ul. Kościuszki w Bolesławcu (w pobliżu stacji benzynowej)
  • hurtownia Unikat przy ul. Kościuszki w Bolesławcu

Możesz pomóc!

Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc finansowo Nikolę, mogą wpłacać pieniądze na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
PKO BP oddział 1 w Warszawie
nr konta: 41 12 40 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: „Darowizna na leczenie i rehabilitację Nikoli Osińskiej”.

(informacja ii)